Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Irlandczycy wydadzą na święta 4,7 mld euro

Irlandczycy wydadzą na święta 4,7 mld euro
Mieszkańcy Irlandii celebrują świąteczny okres na zakupach. (Fot. Getty Images)
2,7 tys. euro wyda na świąteczne zakupy przeciętna irlandzka rodzina. Retail Ireland przewiduje wydatki o 3 proc. większe niż w ubiegłym roku.
Reklama

“Doniesienia o umieraniu irlandzkiego handlu muszą być przesadzone, ponieważ w swoim Christmas Retail Monitor Retail Ireland przewiduje, iż w sklepach typowa irlandzka rodzina wyda na Boże Narodze €2 690. To o €866 więcej niż w jakimkolwiek miesiącu tego roku” - informuje “The Irish Times”.

Autorzy zestawienia przewidują całkowitą tegoroczną sprzedaż na poziomie €4,65 mld - o €150 mln więcej niż w 2017.

“Ten rok był dla handlu pełen wzlotów i upadków. Zwiększenie kwoty na wydatki, rekordowa ilość pracujących i spadające ceny dały w sumie konsumentom większą moc nabywczą niż kiedykolwiek. Dzięki temu w święta Irlandczycy będą chętniej kupować. Na obniżenie nastrojów wpływały za to obawy związane z czynnikami zewnętrznymi, jak Brexit” - wyjaśnił dyrektor Retail Ireland Thomas Burke, dodając, że krajowi sprzedawcy mają przed sobą wyzwanie przyciągnięcia klientów, którzy coraz częściej kupują online, z zagranicy.

Według raportu, ceny dóbr spadły w ciągu pierwszych 10 miesięcy tego roku o 0,8%, a od 2013 o 10%. Zarazem wolna kwota na wydatki wzrosła w pierwszej 2018 o 4,4%, po 5,7% zwyżce w 2017.

Statystyki Banku Irlandii przewidują z kolei, że wydatki na zakupy online przekroczą do końca roku €16 mld – czyli o połowę więcej niż w 2015.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 18.06.2019
  GBP 4.774 złEUR 4.263 złUSD 3.810 złCHF 3.810 zł

  Sport


  Reklama