Menu

Irlandczycy kochają Unię z wzajemnością

Irlandczycy kochają Unię z wzajemnością
Irlandczycy są najbardziej zadowoloną nacją z członkostwa w Unii. (Fot. Getty Images)
Irlandczycy spośród wszystkich krajów członkowskich Wspólnoty najbardziej pozytywnie oceniają Unię Europejską. Zaledwie 8% obywateli 'Zielonej Wyspy' ma negatywną opinię o Zjednoczonej Europie - wynika z ankiety przeprowadzonej wśród państw członkowskich Unii.
Reklama

Obywatele Irlandii są największymi optymistami w Europie, jeśli chodzi o Unię. Irlandczycy są zadowoleni na przykład z tego, jak działa demokracja w Unii Europejskiej i z nadzieją patrzą w przyszłość bloku.

Raport, wydany przez Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Irlandii, wskazuje, że aż 66% Irlandczyków czuje się przywiązana do UE, co jest najwyższym odsetkiem od maja 2007 roku. 

Irlandczycy uważają, że Unia dobrze chroni ich interesy w Europie. (Fot. Getty Images)

Z kolei 76% Irlandczyków uważa, że interesy Irlandii są dobrze chronione w UE.

Taki wynik jest o 17 punktów procentowych wyższy niż jeszcze dwa lata temu. Siedem na dziesięć osób w Irlandii nie zgadza się z poglądem, że ich kraj lepiej poradzi sobie poza Unią. 

"Raport pokazuje jak silne jest poparcie Irlandczyków dla Unii Europejskiej. Ta sympatia jest odwzajemniona, co widać choćby w tym, jak Unia broni irlandzkich interesów w związku z Brexitem” – stwierdził Gerry Kiely, szef Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Irlandii.

"W maju nadchodzą wybory do Parlamentu Europejskiego i mam nadzieję, że irlandzkie poparcie dla Unii Europejskiej przełoży się na bardzo zdrową frekwencję wyborczą – dodał Kiely.

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 12.08.2020
  GBP 4.903 złEUR 4.412 złUSD 3.756 złCHF 4.101 zł

  Sport


  Sport

  Reklama