Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Iran chce aresztować bokserkę za walkę na ringu

Iran chce aresztować bokserkę za walkę na ringu
Irańska bokserka Sadaf Khadem. (Fot. Instagram/Sadaf Khadem/@s_khadem)
Iranka Sadaf Khadem, która w sobotę we Francji stoczyła pierwszą w historii swojego kraju amatorską walkę bokserską z Anne Chauvin, odwołała swój powrót do kraju po otrzymaniu informacji, że jego władze wydały nakaz jej aresztowania.
Reklama

W Iranie obowiązuje generalny zakaz trenowania kobiet razem z mężczyznami. Kobietom nie wolno także uprawiać żadnych sportów walki.

Z powrotu do Iranu zrezygnował także trener 24-letniej zawodniczki, były mistrz świata organizacji WBA w kategorii junior piórkowej Mahyar Monshipour, gdyż jemu także grozi aresztowanie, choć jest obywatelem francuskim.

Irańska Federacja Bokserska w oficjalnym stanowisku potwierdziła, że nie organizuje żadnych walk bokserskich dla kobiet i nie bierze odpowiedzialności za zawodniczki, które zdecydują się na złamanie przepisów obowiązujących w kraju.

 

  Komentarze


  • Też walczący
   17 kwietnia, 17:43

   " Kobietom nie wolno także uprawiać żadnych sportów walki." Haha hihi, natomiast obwiązać się dynamitem i walczyć z niewiernymi już można.

  • Adam
   18 kwietnia, 06:28

   Dlaczego wciaz pozwalamy na niewolnictwo kobiet...???

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 21.08.2019
  GBP 4.762 złEUR 4.351 złUSD 3.921 złCHF 4.001 zł

  Sport


  Reklama