Menu

Internet w londyńskim metrze szybszy niż w domach Brytyjczyków

Internet w londyńskim metrze szybszy niż w domach Brytyjczyków
Londyńskie metro, będące najstarszym na świecie, oferuje swoim pasażerom szybkie połączenie z internetem. (Fot. Getty Images)
Ponad 4 mln domów w Wielkiej Brytanii dysponuje wolniejszym internetem od tego, z którego można korzystać w londyńskim metrze - alarmuje Uswitch.com, wskazując, że 'kraj staje się coraz bardziej podzielony technologicznie'.
Reklama

Dane zebrane przez porównywarkę cen usług Uswitch.com wykazały, że średnia prędkość internetu na terenie sieci linii londyńskiego metra to 19,8 Mbps. Dla porównania, ok. 4,4 mln domów w Wielkiej Brytanii wciąż korzysta z połączeń ADSL z maksymalną prędkością internetu 8,8 Mbps.

Eksperci z Uswitch.com zebrali pomiary w sumie z 99 stacji londyńskiego metra. 30 z nich oferowało internet o prędkości powyżej 24 Mbps. Najszybszym połączeniem mogą cieszyć się korzystający z linii Bakerloo, a najwolniejszym z linii District - wykazano. 

Rekordową prędkość odnotowano na stacji Edgware Road - 48 Mbps. To wystarczająco, aby pobrać trwający godzinę serial w niecałe 50 sekund. Pobranie tego samego serialu na stacji Westminster zajęłoby z kolei 40 minut.

Jedna trzecia gospodarstw domowych w UK nie posiada w domu szybkiego połączenia internetowego. (Fot. Getty Images)

"To wspaniałe, że najstarsze metro świata jest w stanie dostarczać szybki interent swoim pasażerom, pozwalając im na pobieranie treści podczas podróży" - skomentował wyniki badania Nick Baker z Uswitch.com

"Biorąc jednak pod uwagę fakt, że 30 procent domów w Wielkiej Brytanii korzysta ze słabszych połączeń, to tylko pokazuje, jak bardzo podzielony jest nasz kraj" - dodał.

Brytyjski rząd obiecał niedawno, że każdy dom i przedsiębiorstwo w Wielkiej Brytanii otrzyma możliwość podłlączenia się do szybkiego internetu o prędkości nie mniejszej niż 1 Gbps. Inwestycja kosztująca ponad 5 miliardów funtów ma być zrealizowana najpóźniej do 2025 roku.

Czytaj więcej:

Mieszkańcy Indii mają najtańszy internet mobilny na świecie

Milion domów w UK z dostępem do ultraszybkiego internetu

  Komentarze
  • Borys
   13 marca 2020, 09:07

   Normalka. Operator wprowadzil ograniczenie prędkość w Ruterze. Wystarczy zalogować się i zmienić. Ale to dla Brytola czarna magia. Dlaczego? Ponieważ jeśli każdy by kozystal z większej prędkość operator nie zapewniłby możliwości dostępu do internetu każdemu.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 22.01.2021
  GBP 5.092 złEUR 4.535 złUSD 3.725 złCHF 4.210 zł

  Sport


  Sport

  Reklama