Menu

Internauci szydzą z Johnsona. Premier próbował zmyć podłogę mopem

Internauci szydzą z Johnsona. Premier próbował zmyć podłogę mopem
Boris Johnson próbował pokazać swoją "ludzką twarz", wycierając zalany sklep mopem. (Fot. Getty Images)
Boris Johnson został wyśmiany przez internautów z powodu swoich umiejętności zmywania podłóg. Podczas wizyty w miejscach zdewastowanych przez powodzie w Matlock w Derbyshire, premier został sfilmowany, gdy próbował zmyć mopem podłogę w sklepie Specsavers. Niektórzy użytkownicy Twittera nie mogli uwierzyć własnym oczom widząc 'nieudolne' próby Johnsona podczas tak prozaicznego zadania.
Reklama

Zmywanie podłóg przez Borisa Johnsona zostało niekorzystnie porównane z jego wysiłkami, by wydostać Wielką Brytanię z UE do 31 października. Dziennikarka Hannah Al-Othman żartowała na Twitterze: "Jest tak dobry w zmywaniu, jak w dostarczaniu Brexitu".

"Północ: straszna powódź. Torysi: mają dostęp do funduszy publicznych, służb ratowniczych i wojska. Boris Johnson: Przyniosłem mopa" - przekazał z kolei inny internauta, Benjamin Janaway.

Użytkownicy Twittera zwracali uwagę głównie na to, że brytyjski premier próbował "popychać" wodę, zamiast używać mopa, aby ją wchłonąć.

"Czy ci ludzie nie przeszli już wystarczająco dużo?" - zapytał retorycznie jeden z użytkowników Twittera.

Premier odwiedził zalane miejscowości w środkowej i północnej Anglii. Wiele miast w tych regionach zostało mocno dotkniętych przez powodzie, a niektóre pozostają odcięte od świata.

Brytyjskie wojsko i lokalne społeczności pracują przez całą dobę, aby uchronić infrastrukturę przed dalszym zniszczeniem oraz przygotować się na kolejne opady deszczu.

Czytaj więcej:

Powodzie w północnej i środkowej Anglii, jedna osoba zginęła

Powodzie w Anglii potrwają co najmniej do środy

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 22.01.2021
  GBP 5.092 złEUR 4.535 złUSD 3.725 złCHF 4.210 zł

  Sport


  Sport

  Reklama