Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Instagram wprowadza opcję zakupów

Instagram wprowadza opcję zakupów
Nowa funkcja powstała we współpracy z ponad 20 markami, m.in. z Adidasem i H&M. (Fot. Getty Images)
Należąca do koncernu Marka Zuckerberga platforma Instagram wprowadza możliwość zakupu wybranych produktów widocznych na zdjęciach bezpośrednio w aplikacji. Od wczoraj funkcja jest dostępna w Stanach Zjednoczonych.
Reklama

Nowa funkcja powstała we współpracy z ponad 20 markami, m.in. z Adidasem i H&M. Tam, gdzie jest ona dostępna, użytkownicy aplikacji do udostępniania zdjęć i wideo będą mogli wybrać opcję "kasa", by zamówić odpowiednio oznaczony produkt. Tym samym Instagram przekształca się we w pełni funkcjonalną platformę e-commerce.

Dotychczas dostępna m.in. w Polsce funkcja zakupów na Instagramie ograniczała się do wyszukiwania, oznaczania i opisywania towarów oraz do linkowania stron, na których można je nabyć. Firma ujawniła, że miesięcznie opcje zakupowe we wpisach wyświetla 130 mln użytkowników na całym świecie (w porównaniu do 90 mln we wrześniu 2018 r.).

Według Reutera, nowa funkcjonalność wpisuje się w szerszą strategię Facebooka zakładającą komercjalizację najszybciej rozwijających się produktów koncernu, takich jak Instagram. Agencja wskazała zarazem na trudności z pozyskaniem nowych użytkowników, jakie napotykają m.in. aktualności (ang. news feed).

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 23.08.2019
  GBP 4.805 złEUR 4.357 złUSD 3.937 złCHF 3.988 zł

  Sport


  Reklama