Menu

Iker Casillas wrócił do treningów po zawale

Iker Casillas wrócił do treningów po zawale
Na razie nie wiadomo, czy i kiedy Hiszpan wystąpi w jakimś meczu. (Fot. Getty Images)
Słynny bramkarz Iker Casillas wrócił do treningów. Pół roku temu przeszedł zawał, a wczoraj na murawie spędził 25 minut. Na razie ma zajęcia indywidualne i nie wiadomo, kiedy i czy wystąpi w jakimś meczu. Hiszpan związany jest kontraktem z FC Porto.
Reklama

"Sześć miesięcy i trzy dni spędziliście w szafie" - napisał na Twitterze 38-letni piłkarz i umieścił zdjęcie butów piłkarskich ubrudzonych świeżą trawą.

Klub na razie nie potwierdza żadnych informacji, ale gazeta "As" napisała, że Casillas trenował indywidualnie od 20 do 25 minut.

W lipcu, dwa i pół miesiąca po zawale, portugalski klub postanowił włączyć go do sztabu szkoleniowego. Zaznaczono wówczas, że Casillas na razie nie zakończył piłkarskiej kariery.

1 maja br. Hiszpan źle się poczuł podczas treningu i został przewieziony do szpitala, gdzie zdiagnozowano zawał. Sytuację szybko opanowano, ale i tak zatrzymano go w placówce na kilka dni.

Opuścił ją 6 maja i wówczas zaznaczał, że nie podjął jeszcze decyzji o swojej przyszłości, ale tak czy inaczej czeka go "kilkutygodniowa, może kilkumiesięczna przerwa".

Większość kariery spędził w Realu Madryt. Grał w tym klubie w latach 1999-2015. Triumfował m.in. pięć razy w ekstraklasie i trzykrotnie w Lidze Mistrzów. Cztery lata temu przeniósł się do Porto. Z reprezentacją Hiszpanii sięgnął po złoty medal mundialu w 2010 roku oraz wywalczył mistrzostwo Europy w 2008 i 2012.

Czytaj więcej:

Hiszpański bramkarz Iker Casillas miał atak serca

Casillas wyszedł ze szpitala. "Trzeba pozwolić sercu się wyciszyć"

Iker Casillas wznowił treningi dwa miesiące po zawale serca

Iker Casillas dołączył do sztabu szkoleniowego FC Porto

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 13.11.2019
  GBP 4.999 złEUR 4.285 złUSD 3.890 złCHF 3.930 zł

  Sport


  Reklama