Menu

IBB Polonia Londyn zmuszona wstrzymać treningi

IBB Polonia Londyn zmuszona wstrzymać treningi
Zaostrzające się z tygodnia na tydzień restrykcje nie pozwlają drużynie normalnie trenować. (Fot. Trentino Itas)
Po powrocie do Anglii z rozgrywek Ligi Mistrzów, z której IBB Polonia Londyn odpadła po dobrych meczach z siatkarską potęgą – Trentino Itas oraz Mistrzem Serbii – OK Seme Wojwodina Nowy Sad, na zawodników Vangelisa Koutouleasa czekały spore restrykcje.
Reklama
Reklama

Odłożony w czasie start rozgrywek ligowych, odwołane mecze Pucharu Anglii, ograniczone treningi do sześciu zawodników na boisku, a następnie zawieszony dostęp do hal sportowych – tak prezentuje się początek siatkarskiego sezonu w Londynie. IBB Polonia - pomimo starannej troski o zachowanie wszystkich norm bezpieczeństwa i posiadania potwierdzonych negatywnych wyników testów na obecność wirusa - nie ma możliwości szlifowania swojej formy i przygotowywania się do kolejnych europejskich rozgrywek.

Mistrz kraju, drużyna z planami na ciągły rozwój i podnoszenie swojego potencjału oraz aspiracjami do walki na międzynarodowych parkietach, nie chciała biernie czekać i z założonymi rękami podporządkowywać się coraz bardziej restrykcyjnym zasadom. Klub po powrocie z Włoch od razu rozpoczął pracę nad przygotowaniem planu, który pozwoli zadbać o formę zawodników przed występem w Pucharze CEV.

Czy dojdzie do zaplanowanych w najbliższym czasie meczów?... (Fot. Trentino Itas)

Pierwszym elementem projektu, który IBB Polonia powoli wciela w życie, był wyjazd Marcusa Nilssona do Szwecji, gdzie aktualnie odbywa treningi z lokalną drużyną Hylte/Halmstad. Jednak nie jest to długotrwałe rozwiązanie, ponieważ klubowi zależy również, by doświadczeni, wyszkoleni zawodnicy dzielili się swoją wiedzą i umiejętnościami z młodymi i perspektywicznymi siatkarzami. Dlatego kolejne kroki w tym kierunku zostaną poczynione na przestrzeni najbliższych dni.

"Po powrocie z Włoch, ze względu na panujące restrykcje, musieliśmy ograniczyć liczbę zawodników do sześciu na boisku. Mimo że przez cały ten czas miałem pełny skład do dyspozycji, musiałem dokonywać podziału zespołu i godzin treningów, aby każdy mógł wejść na boisko. Moi zawodnicy przez cały czas pozostawali w pełnym zdrowiu i robili co w ich mocy, aby zmniejszać ryzyko zarażenia, jednak to nie miało znaczenia i nie mogliśmy nic zdziałać, by pozwolono nam trenować normalnie. Uważam, że mimo tych trudnych warunków cały sztab szkoleniowy spisał się bardzo dobrze i zrobiliśmy wszystko co mogliśmy, aby maksymalnie wykorzystać ten czas i utrzymać kondycję sportową drużyny. Niestety wzrost zakażeń w Londynie spowodował, że od soboty nie mamy dostępu do hal sportowych i musieliśmy całkowicie wstrzymać treningi. Obawialiśmy się, że taka sytuacja może nadejść, dlatego mamy plan, który stopniowo jest już w realizacji. Trzymajcie kciuki za jego powodzenie!" - poinformował trener IBB Polonii Londyn, Vangelis Koutouleas.

IBB Polonia to siedmiokrotny Mistrz Anglii. (Fot. Trentino Itas)Mecze pomiędzy zespołem z Londynu a drużyną z Brna zostaną rozegrane 10 i 12 listopada 2020 roku. Szczegóły dotyczące miejsca i czasu zostaną podane wkrótce.

Wyniki meczów IBB Polonii Londyn w Lidze Mistrzów:

 • IBB Polonia London – Trentino Itas 0-3 (16:25; 17:25; 15:25)
 • OK Vojvodina Seme Novi Sad – IBB Polonia London 3-1 (21:25; 25:21; 25:23; 25:18)

Czytaj więcej:

IBB Polonia z oficjalnym tytułem Mistrza Anglii

IBB Polonia Londyn przed Ligą Mistrzów: Hitowy transfer i stroje z motywem historycznym

IBB Polonia Londyn w LM: Kluczowy zwycięski set i ogromne doświadczenie

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 21.09.2021
  GBP 5.3827 złEUR 4.6154 złUSD 3.9337 złCHF 4.2489 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama