Menu

IBB Polonia Londyn przed Ligą Mistrzów: Hitowy transfer i stroje z motywem historycznym

IBB Polonia Londyn przed Ligą Mistrzów: Hitowy transfer i stroje z motywem historycznym
Mistrz Anglii sprawił kolejną niespodziankę transferową i zakontraktował rozgrywającego reprezentacji Holandii – Gijsa van Solkemę. (Fot. IBB Polonia Londyn)
IBB Polonii Londyn swoje mecze w pierwszej rundzie elitarnej Ligi Mistrzów 2021 rozegra już we wtorek (29.09) oraz środę (30.09). We włoskim Trydencie stanie do walki naprzeciw lokalnemu gigantowi – Trentino Itas oraz Mistrzowi Serbii – OK Vojvodina Seme Novi Sad.
Reklama

Europejskie rozgrywki w grupie z rywalami światowej klasy będą dużym sprawdzianem dla brytyjskiego zespołu. Mistrzowie Anglii chcą dobrze zaprezentować się na boisku i zagrać jak najlepszą siatkówkę, dlatego przez rozpoczęciem przygotowań klub dokonał kilku wzmocnień. Do drużyny dołączyli m.in. Marcus Nilsson oraz Anestis Dalakouras. W ostatnim momencie Mistrz Anglii sprawił kolejną niespodziankę transferową i zakontraktował rozgrywającego reprezentacji Holandii – Gijsa van Solkemę. Dwudziestodwulatek swoje umiejętności szlifował na holenderskich i niemieckich parkietach. Wraz ze swoją drużyną narodową, kilkukrotnie brał również udział w dużych międzynarodowych imprezach, w tym kwalifikacjach do Igrzysk Olimpijskich.

"Bardzo się cieszę, że dołączam do IBB Polonii Londyn, tym bardziej, że będziemy mieć świetną okazję, by zmierzyć się z zawodnikami na bardzo wysokim, światowym poziomie. Ciekaw jestem jak w tych rozgrywkach zaprezentuje się nasza drużyna. Nie znam jeszcze dobrze zawodników, ale to tylko dodaje ekscytacji kolejnej siatkarskiej przygodzie, którą chcę jak najlepiej wykorzystać!" – zapewnił rozgrywający IBB Polonii Londyn, Gijs van Solkema.

Oprócz zmian kadrowych na ten sezon, IBB Polonia standardowo nadała nowy design swoim strojom meczowym. Klub kontynuuje rozpoczętą przed laty inicjatywę i na koszulkach zawodników zamieszcza kolejny historyczny motyw. Tym razem upamiętnił złamanie szyfru "Enigmy", w dniu 31 grudnia 1932 roku, której brytyjska instytucja wywiadowcza nadała najwyższy stopień utajenia szyfrowania "ULTRA". Jako pierwsi dokonali tego polscy matematycy – Marian Rejewski, Jerzy Różycki i Henryk Zygalski w Warszawie. Ich sukces stał się podstawą do dalszych prac brytyjskiego matematyka i kryptologa – Alana Turinga, co w pewnym zakresie pomogło przyspieszyć koniec II wojny światowej. Polacy w 1939 roku podzielili się swoją tajemną wiedzą i rekonstrukcjami maszyny z brytyjskimi i francuskimi specjalistami. Dzięki zaangażowaniu i ścisłej współpracy tych państw udało się zmienić bieg światowego konfliktu. Dla IBB Polonii Londyn, drużyny o polskich korzeniach, motyw łączący wspólne działania Polski i Wielkiej Brytanii jest ważnym aspektem już od wielu lat.

Nowe koszulki z historycznym motywem. (Fot. IBB Polonia Londyn)

"Wiedziałem, że projekt jest w trakcie przygotowań, ale jak zobaczyłem jak niesamowicie wygląda gotowa całość byłem pod wielkim wrażeniem. Enigma to temat, o którym uczono mnie w brytyjskich i polskich szkołach, ale nie miałem pojęcia, że w pewnym sensie będę mógł być tego częścią. Myślę, że nazwiska, które dokonały tego dzieła byłyby zadowolone, że w ten sposób upamiętniamy ich pracę. Mam nadzieję, że ten motyw na koszulkach pomoże drużynie rozegrać dobre spotkanie w Trydencie, na legendarnym siatkarskim boisku. Cieszę się, że mogę tam być i tego doświadczyć" – stwierdził Chris Hykiel, Dyrektor Sportowy IBB Polonii Londyn.
 
W poprzednich latach IBB Polonia Londyn na swoich strojach meczowych prezentowała  inne motywy, do których należą:

 • 100 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku
 • 100-lecie polskiego i brytyjskiego lotnictwa
 • Cichociemni
 • Polscy lotnicy z Bitwy o Anglię

IBB Polonia jest siedmiokrotnym Mistrzem Anglii i wielokrotnym zdobywcą siatkarskiego Pucharu Anglii. W poprzednich sezonach drużyna rozgrywała też mecze na arenie międzynarodowej. Wzięła udział w rozgrywkach CEV Champions League, CEV Cup oraz CEV Challenge Cup. Dwukrotnie brała też udział w rozgrywkach o Puchar NEVZA, w których w 2019 roku zdobyła pierwszej miejsce.
 

Czytaj więcej:

IBB Polonia z oficjalnym tytułem Mistrza Anglii

Hitowy transfer IBB Polonii Londyn

IBB Polonia Londyn przygotowuje się do startu Ligi Mistrzów

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 22.01.2021
  GBP 5.092 złEUR 4.535 złUSD 3.725 złCHF 4.210 zł

  Sport


  Sport

  Reklama