Menu

Huragan Callum: Walia walczy z największą od 30 lat powodzią

Huragan Callum: Walia walczy z największą od 30 lat powodzią
Tak wczoraj wyglądało wybrzeże Szkocji w okolicach Saltcoats... (Fot. Getty Images)
Rzeki wystąpiły z brzegów, a wiele domów zostało zalanych i odciętych od prądu w wyniku uderzenia w Wyspy huraganu Callum - donosi BBC. W niektórych częściach Walii takich powodzi nie widziano od 30 lat.
Reklama

Najbardziej ucierpiały rejony Carmarthenshire, Powys i Ceredigion. Jedna wisoka czeka na ewakuację, a ludziom kazano pozostać w domu.

Policja zaleca, aby unikać okolic Carmarthen, ponieważ poziom wody w rzece Towy, która wylała z brzegów, jest wciąż krytycznie wysoki.

Walia była najbardziej dotkniętym huraganem miejscem w Wielkiej Brytanii, a podmuchy wiatru osiągnęły tam wczoraj 60 mil/h (97 km/h).

Natomiast Capel Curig w Conwy był jednym z najwilgotniejszych miejsc w Wielkiej Brytanii - opady deszczu wyniosły tam 46,2 mm.

Met Office wydało bursztynowe ostrzeżenie przed deszczem na południu, zachodzie i w niektórych miejscach środkowej Walii i trwało ono do wczoraj do godz. do 18:00, podczas gdy reszta Walii była zagrożona ulewami do północy.

Kolejne dwa ostrzeżenia przed powodzią wydano w Szkocji, podczas gdy około 2 000 domów i firm w Anglii było pozbawionych prądu, a niektóre zabezpieczenia przeciwpowodziowe zostały naruszone.

Wiele kluczowych tras w Walii, w tym obwodnica A470 Merthyr, A40 w Carmarthenshire i główna droga A4042 między Abergavenny i Pontypool w Llanellen jest zamknięta. 

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 27.05.2020
  GBP 4.983 złEUR 4.438 złUSD 4.050 złCHF 4.171 zł

  Sport


  Sport

  Reklama