Menu

Home Office: Przestępcy z UE z zakazem wjazdu do Wielkiej Brytanii

Home Office: Przestępcy z UE z zakazem wjazdu do Wielkiej Brytanii
Patel: "Możemy uwolnić pełny potencjał tego kraju i wprowadzić zmiany, których potrzebujemy". (Fot. Getty Images)
Minister spraw wewnętrznych Priti Patel jeszcze dziś ma ogłosić zakaz wjazdu na terytorium Wielkiej Brytanii dla zagranicznych przestępców skazanych na ponad rok więzienia - informuje 'Daily Telegraph'.
Reklama
Reklama

Patel zaprezentuje szczegóły na temat funkcjonowania brytyjskiego systemu imigracyjnego opartego na punktach, który wejdzie w życie 1 stycznia 2021 r. po zakończeniu swobody przemieszczania się i pobytu na terytorium państw UE.

Jak donosi "Daily Telegraph", brytyjscy ministrowie otrzymają uprawnienia do zablokowania możliwości wjazdu lub deportowania zagranicznych kryminalistów, którzy zostali skazani na więcej niż rok więzienia. Będą również mogli "blokować" przestępców, takich jak kieszonkowcy i włamywacze, nawet jeśli zostali skazani na mniej niż rok pozbawienia wolności.

Zmiana oznaczałaby, że przestępcy z Unii Europejskiej byliby traktowani tak samo, jak obecnie dzieje się to z osobami mającymi na koncie wyroki z krajów spoza UE.  Zgodnie z aktualnymi przepisami, skazani pochodzący z unijnych krajów mogą być wykluczeni wyłącznie na podstawie indywidualnych przypadków. 

Przestępcy z Unii Europejskiej będą traktowani tak samo, jak obecnie dzieje się to z osobami z wyrokami z krajów spoza UE. (Fot. Getty Images)

Nowy system imigracyjny, który wejdzie w życie 1 stycznia 2021 r., ma na celu zmniejszenie liczby nisko wykwalifikowanych migrantów przybywających do Wielkiej Brytanii.

Osoby, które chcą mieszkać i pracować na Wyspach będą musiały zdobyć 70 punktów, przy czym 50 punktów przypada na kryteria obowiązkowe, którymi są oferta pracy od zatwierdzonego sponsora, adekwatność umiejętności do oferty i znajomość języka angielskiego.

"Brytyjczycy głosowali za odzyskaniem kontroli nad naszymi granicami i wprowadzeniem nowego systemu imigracyjnego opartego na punktach. Teraz, gdy opuściliśmy UE, możemy uwolnić pełny potencjał tego kraju i wprowadzić zmiany, których potrzebujemy, aby przywrócić zaufanie do systemu imigracyjnego i dostarczyć nowy, bardziej sprawiedliwy system oparty na kwalifikacjach" - podkreśliła wczoraj minister spraw wewnętrznych Priti Patel.

Czytaj więcej:

Izba Gmin przyjęła projekt ustawy o imigracji z systemem punktowym

Merkel: UE musi być przygotowana na Brexit bez umowy

Brexit a studia Polaków w UK. Europosłowie PO zbierają podpisy

  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 17.09.2021
  GBP 5.3633 złEUR 4.5789 złUSD 3.8882 złCHF 4.1929 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama