Menu

Holandia i Belgia chcą stworzyć wspólną ligę piłkarską o nazwie Beneliga

Holandia i Belgia chcą stworzyć wspólną ligę piłkarską o nazwie Beneliga
Piłkarze Ajaxu - ich drużyna także miałaby wchodzić w skład Beneligi. (Fot. Getty Images)
Holandia i Belgia chcą stworzyć wspólną ligę piłkarską o nazwie Beneliga. Za tym pomysłem jest już jedenaście najlepszych zespołów z tych dwóch krajów. Kiedy rozgrywki miałyby wystartować, jeszcze nie wiadomo - podała belgijska gazeta 'De Morgen'.
Reklama

W obu państwach zrobiono już wstępne badania, czy taka liga byłaby opłacalna i wyniki zaskoczyły związki sportowe. Okazało się, że zarówno holenderski, jak i belgijski futbol mógłby na takiej zmianie zyskać sportowo i finansowo.

Badanie w firmie Deloitte zostało zlecone przez kluby belgijskie: KAA Gent, RSC Anderlecht, FC Brugge, KRC Genk i Standard Liege oraz holenderskie: Ajax Amsterdam, AZ Alkmaar, Feyenoord Rotterdam, PSV Eindhoven, FC Utrecht i Vitesse Arnheim. Teraz mają zostać przeanalizowane wszystkie szczegóły.

Według wstępnych ustaleń, Beneliga miałaby się składać z dziesięciu holenderskich i ośmiu belgijskich zespołów. Każdego roku spadałyby dwa kluby do niższej ligi - jeden z każdego kraju. Jak wynika z analizy, połączona ekstraklasa zwiększyłaby znacznie zainteresowanie rozgrywkami, przyciągnęłaby nowych sponsorów i byłaby szóstą siłą w Europie (po Anglii, Hiszpanii, Niemczech, Włoszech i Francji). 

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 27.02.2020
  GBP 5.085 złEUR 4.310 złUSD 3.941 złCHF 4.055 zł

  Sport


  Reklama