Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Holandia: Kolejny zatrzymany w sprawie zabójstwa dziennikarza. Trzech Polaków wśród podejrzanych

Holandia: Kolejny zatrzymany w sprawie zabójstwa dziennikarza. Trzech Polaków wśród podejrzanych
Dziennikarz Peter R. de Vries był powszechnie znany ze swoich bezkompromisowych reportaży, opisujących holenderski świat przestępczy. (Fot. Patrick van Katwijk/BSR Agency/Getty Images)
Policja zatrzymała wczoraj w Tliburgu na południu kraju kolejną osobą podejrzaną o udział w zabójstwie dziennikarza śledczego Petera R. de Vriesa - poinformowała prokuratura. Na ławie oskarżonych zasiada sześć osób, w tym trzech Polaków. Jeden z nich, Krystian M., jest podejrzewany o zorganizowanie morderstwa.
Reklama
Reklama

Z komunikatu prokuratury wynika, że mężczyzna narodowości holenderskiej, brał udział w przygotowaniu zamachu, do którego doszło w Amsterdamie 6 lipca 2021 r. Dziennikarza zaatakowano wkrótce po opuszczeniu przez niego studia telewizyjnego RTL4. De Vries zmarł dziewięć dni później w amsterdamskim szpitalu.

W sprawie, która wstrząsnęła Holandią, prokuratura dotychczas oskarżała sześć osób - Holendra Delano G., który miał pociągnąć za spust oraz Polaków: Kamila E., który kierował pojazdem podczas ucieczki z miejsca zbrodni, Krystiana M., którego śledczy oskarżają o zorganizowanie zabójstwa dziennikarza, a także Konrada W., który miał dostarczyć zabójcom dzień przed zamachem broń i przekazać samochód wraz z telefonem do kontaktu ze zleceniodawcą.

Pozostali oskarżeni to Holendrzy Erickson O. i Gerower M., którzy filmowali umierającego dziennikarza i nagrania umieścili później w internecie.

Teraz dołączyła do tego grona siódma osoba. "Na podejrzanego nałożono ograniczenia, może kontaktować się jedynie ze swoim adwokatem" – głosi lakoniczny komunikat prokuratury. O podejrzanym wiadomo jedynie, że został aresztowany w Tilburgu i jest Holendrem.

Proces w sprawie zabójstwa reportera został wznowiony przed sądem okręgowym w Amsterdamie na początku stycznia br. Wcześniej sąd orzekł, że musi on zostać powtórzony, ponieważ zmienił się skład orzekający.

Peter R. de Vries był powszechnie znany ze swoich bezkompromisowych reportaży, opisujących holenderski świat przestępczy. Był popularnym dziennikarzem, autorem programu telewizyjnego, dzięki któremu ujawniono sprawców wielu przestępstw, a w ostatnich latach często komentował w mediach głośne procesy kryminalne.

Czytaj więcej:

Holandia: Proces w sprawie zabójstwa dziennikarza wznowiony. Trzech Polaków na ławie oskarżonych

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 03.02.2023
  GBP 5.2571 złEUR 4.6920 złUSD 4.2928 złCHF 4.7023 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama