Menu

Holandia: Już ponad 37 tys. zakażonych koronawirusem. Zmarło blisko 4,4 tys.

Holandia: Już ponad 37 tys. zakażonych koronawirusem. Zmarło blisko 4,4 tys.
Liczba zakażeń w Holandii znacznie rośnie z dnia na dzień. (Fot. Getty Images)
W ciągu ostatniej doby w Holandii zarejestrowano 655 nowych zakażeń koronawirusem, co zwiększa bilans wszystkich zakażonych do 37 190; zmarło 120 osób - podał dziś Krajowy Instytut Zdrowia Publicznego i Środowiska (RIVM). Całkowity bilans zgonów sięga 4 409.
Reklama

Liczba zakażeń może być w rzeczywistości wyższa, co wynika z faktu, że nie wszystkie osoby, co do których istnieje podejrzenie, że mogłyby być zakażone, są poddawane testom - zaznaczono w codziennym komunikacie RIVM.

Eksperci Instytutu podkreślili, że notowana w ostatnich dniach liczba zakażeń nieznacznie zmalała, ale wciąż jest wysoka. W porównaniu do danych z kończącego się tygodnia wzrosła natomiast liczba przypadków śmiertelnych.

Wielu mieszkańców Holandii wykorzystuje kwarantannę, aby działać charytatywnie i pomagać w czasie epidemii. (Fot. Getty Images)

Zgonów od dwóch tygodni jest więcej, ponieważ wcześniej doszło do grupowych zakażeń w domach długotrwałej opieki społecznej. Liczba seniorów z tych ośrodków, którzy zmarli, wpłynęła na statystyki.

Eksperci RIVM podkreślają, że krzywa wzrostu zakażeń uległa spłaszczeniu, co ma związek z zastosowaniem w kraju nadzwyczajnych środków, czyli ogłoszeniem ogólnokrajowej kwarantanny. W rzeczywistości koronawirus rozprzestrzenia się w Holandii wolniej niż mogłoby to mieć miejsce, gdyby nie zastosowane restrykcje.

Czytaj więcej:

Media: Teoria spiskowa przyczyną ataków na maszty 5G

Chcą zakażać ochotników, by przyspieszyć szczepionkę na Covid-19

Koronawirus wykorzystuje komórki w nosie, by wywołać infekcje

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 03.07.2020
  GBP 4.956 złEUR 4.467 złUSD 3.976 złCHF 4.202 zł

  Sport


  Sport

  Reklama