Menu

Hiszpański dziennik: ISIS zachęca do ataku na świątecznym jarmarku

Hiszpański dziennik: ISIS zachęca do ataku na świątecznym jarmarku
Film jest wezwaniem do przeprowadzenia ataku na jeden z jarmarków bożonarodzeniowych. (Fot. Getty Images)
Wydawany w Madrycie dziennik 'La Razon' ostrzegł dzisiaj przed możliwym atakiem terrorystycznym na jeden z licznych na terenie Hiszpanii jarmarków bożonarodzeniowych. Gazeta powołuje się na komunikaty kierowane przez jedną z organizacji dżihadystycznych.
Reklama

Według hiszpańskiej gazety, w ostatnich dniach w zaszyfrowanych komunikatach wysyłanych do radykalnych muzułmanów trafił film zachęcający islamistów do podjęcia ataku w związku ze świętami Bożego Narodzenia.

Trwające pół minuty nagranie zostało przygotowane przez organizację Al Andaluzia Muntasir, która jest powiązana z samozwańczym tzw. Państwem Islamskim (IS).

Powołujący się na źródła w hiszpańskich służbach dziennik twierdzi, że materiał jest wezwaniem do przeprowadzenia ataku na jeden z licznych w tym kraju jarmarków bożonarodzeniowych.

Komunikat zawarty w filmie dotyczy możliwego zamachu na terenie Hiszpanii. (Fot. Getty Images)

Przy stanowiącym element filmu wizerunku Trzech Króli dżihadyści napisali, że "od czasów proroków wrogowie Allaha próbowali zgasić jego światło, ale nie zdołali". Dżihadyści umieścili też zachętę do robienia "dobrych uczynków".

"Zachęcamy was abyście w najlepszy możliwy sposób realizowali dżihad, ucząc prawdy i atakując tyranów tak, aby zginęli" - napisali autorzy filmu przy zdjęciach grupy uzbrojonych bojowników islamskich.

Według hiszpańskich służb, komunikat zawarty w filmie dotyczy możliwego zamachu na terenie Hiszpanii. Wskazówką dla terrorystów jest umieszczony w materiale wizerunek hiszpańskiego samochodu policyjnego. Film kończy się pytaniem "I na co jeszcze czekasz?".

Czytaj więcej:

Francja: Przyjaciele składają hołd Polakowi, ofierze islamskiego terrorysty

Niemieckie służby: W ciągu niecałych trzech lat udaremniono siedem zamachów

Luksemburg: Tragedia na bożonarodzeniowym jarmarku. Zginęło dziecko

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 15.01.2021
  GBP 5.110 złEUR 4.548 złUSD 3.747 złCHF 4.222 zł

  Sport


  Sport

  Reklama