Menu

Hiszpania: Mieszkańcy kraju w obawie o zakażenie porzucają transport publiczny

Hiszpania: Mieszkańcy kraju w obawie o zakażenie porzucają transport publiczny
Mieszkańcy Hiszpanii starają się unikać środków transportu publicznego. Na zdj. stacja metra w Barcelonie. (Fot. AJC/Londynek.net)
Prawie jedna trzecia Hiszpanów w obawie o zakażenie koronawirusem przestała korzystać ze środków transportu publicznego. Sukcesywnie spada też zainteresowanie udziałem w imprezach kulturalnych.
Reklama

Jak odnotowała w środę telewizja publiczna TVE, po wzroście w lipcu liczby przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2 coraz więcej mieszkańców Hiszpanii zaczęło unikać dużych zbiorowisk ludzkich.

Przejawem tego zjawiska jest rezygnacja przez prawie jedną trzecią obywateli z korzystania ze środków transportu publicznego, szczególnie autobusów i metra, czego dowodzi badanie organizacji konsumentów OCU przeprowadzone pod koniec lipca.

"31 proc. Hiszpanów nie korzysta już z transportu publicznego w obawie o zakażenie koronawirusem, zaś 44 proc. ograniczyło przemieszczanie się nim w związku z epidemią" - podała powołująca się na studium OCU madrycka rozgłośnia Cope.

Z tego samego badania wynika, że ponad 53 proc. obywateli Hiszpanii porzuciło udział w wydarzeniach kulturalnych, obawiając się infekcji wirusem SARS-CoV-2.

Zjawisko ograniczenia przemieszczania się potwierdzają też korporacje taksówkarskie. Większość z nich deklarowała w lipcu spadek liczby klientów o 60 proc. wobec analogicznego miesiąca w 2019 r.

W Hiszpanii od lipca wzrasta dynamika dziennych zakażeń koronawirusem. O ile na przełomie czerwca i lipca średnio podczas jednej doby potwierdzano kilkaset zakażeń, o tyle w sierpniu stwierdza się ponad 2,5 tys. nowych infekcji w ciągu 24 godzin.

Czytaj więcej:

Hiszpania: Rekordowo niska liczba zagranicznych turystów w czerwcu

Zakaz podróżowania do Hiszpanii "ma niewiele wspólnego ze zdrowiem, a wiele z Brexitem"

Wyspy Kanaryjskie z nowymi restrykcjami w związku z Covid-19

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 24.09.2020
  GBP 4.947 złEUR 4.527 złUSD 3.883 złCHF 4.200 zł

  Sport


  Sport

  Reklama