Hiszpania nie zagra w 1/8 finału!

Koniec sukcesów Hiszpanii na mundialu? Na zdj. Javi Martinez i Sergio Ramoz po przegranym meczu z Chile. (Fot. Getty Images)
Piłkarze Hiszpanii, mistrzowie świata z 2010 roku, nie powtórzą tego sukcesu podczas mundialu w Brazylii. Po porażce z Chile 0:2 w Rio de Janeiro stracili szansę wyjścia z grupy B. Awans do 1/8 finału zapewnili sobie ich środowi rywale oraz Holendrzy.
Bramki dla Chilijczyków zdobyli w pierwszej połowie Eduardo Vargas i Charles Aranguiz. W obu przypadkach nie popisała się defensywa Hiszpanów, pozwalająca rywalom na dojście do dogodnych okazji.

Kilka godzin wcześniej, w bardzo ciekawym spotkaniu tej grupy, Holandia pokonała Australię 3:2. Po dwóch kolejkach Chile i reprezentacje "Oranje" mają po sześć punktów. Hiszpania i Australia, które w ostatniej kolejce zagrają ze sobą, pozostają bez punktów.

Hiszpanie rozczarowali już w swoim pierwszym spotkaniu mundialu, gdy na stadionie w Salvadorze - mimo prowadzenia do przerwy 1:0 - ulegli wicemistrzom świata Holendrom aż 1:5.

Drużynie Vicente del Bosque nie pomógł fakt, że na grę w hiszpańskich barwach zdecydował się urodzony w Brazylii Diego Costa.

Po raz piąty, a drugi z rzędu, obrońca tytułu odpadł już w pierwszej fazie kolejnego turnieju o mistrzostwo świata. Podczas poprzedniego mundialu - na boiskach Republiki Południowej Afryki - rozczarowali triumfatorzy z 2006 roku Włosi, którzy w teoretycznie słabej grupie F (z Paragwajem, Słowacją i Nową Zelandią) zajęli ostatnie miejsce, z dorobkiem dwóch punktów.

W ostatnich latach Hiszpanie "dzielili i rządzili" na europejskich i światowych boiskach. Oprócz triumfu na mundialu w RPA wywalczyli mistrzostwo Europy w 2008 i 2012 roku.