Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Heathrow odcięte od połączeń kolejowych i metra w święta

Heathrow odcięte od połączeń kolejowych i metra w święta
Podróżni udający się na lotnisko Heathrow w drugi dzień świąt muszą liczyć się z utrudnieniami w połączeniach kolejowych i metra. (Fot. Andrew Holt/Construction Photography/Avalon/Getty Images)
Jedynymi dostępnymi środkami transportu publicznego dla osób podróżujących do lub z najbardziej ruchliwego lotniska w Wielkiej Brytanii w drugi dzień świąt będą autobusy i autokary – donoszą brytyjskie media.
Reklama
Reklama

Lotnisko Heathrow będzie odcięte od połączeń kolejowych i sieci metra przez dwa dni w okresie świątecznym, w związku z pracami modernizacyjnymi przeprowadzanymi jednocześnie przez operatorów Network Rail i Transport for London (TfL).

Network Rail poinformował, że planuje przeprowadzenie prac związanych z modernizacją sygnalizacji, torowiska i szybkich kolei HS2 pomiędzy Paddington i Slough w Boże Narodzenie i Boxing Day, co oznacza, że żadne pociągi nie będą obsługiwały Heathrow. Z kolei TfL zawiesi linię Piccadilly na odcinku między Heathrow i Acton Town na siedem kolejnych dni od Wigilii.

Połączenie tych prac oznacza, że nie będą dostępne żadne usługi kolejowe ani metro do lub z lotniska w Boże Narodzenie i Boxing Day. Transport publiczny w całej Wielkiej Brytanii tradycyjnie zamyka się w Boże Narodzenie, ale połączenia do i z Heathrow zazwyczaj działają w Boxing Day, który jest jednym z najbardziej ruchliwych dni lotniska w roku.

"Musimy przeznaczyć 52 godziny na zdemontowanie przestarzałych i zawodnych urządzeń sygnalizacyjnych oraz zastąpienie ich nowoczesnymi i bezpiecznymi odpowiednikami" - wyjaśnił Mike Gallop, dyrektor ds. zachodnich tras i operacji strategicznych Network Rail.

"Najlepszy czas, aby to zrobić, jest zawsze wtedy, gdy najmniej ludzi podróżuje. Ze względu na fakt, że nie kursują pociągi w Boże Narodzenie i bardzo niewiele w Boxing Day, wybór akurat tych dni wydaje się całkowicie zasadny" - dodał Gallop.

Prace modernizacyjne zaplanowano na czas świąt, kiedy nie kursują pociągi i podróżuje najmniejsza liczba pasażerów. (Fot. Getty Images)

Z kolei rzecznik TfL zapewnił, że będzie dostępny transport zastępczy na trasie do i z lotniska.
"Chcielibyśmy zapewnić klientów, że będą dostępne alternatywne opcje podróży, z zastępczymi autokarami działającymi bez przerwy między Hammersmith i Heathrow. Zastępcze autobusy będą również dostępne między Acton Town i Heathrow" – zaznaczył.

Inne trasy objęte pracami modernizacyjnymi Network Rail w okresie świątecznym:

 • pociągi Southern's Gatwick Airport będą kursować do i z London Bridge zamiast London Victoria między dniem Bożego Narodzenia a 3 stycznia;
 • Leeds będzie miało ograniczone usługi między 27 grudnia a 3 stycznia, w tym "szczególnie" 2 stycznia;
 • brak usług pomiędzy London King's Cross i Finsbury Park w Boże Narodzenie i Boxing Day;
 • pociągi CrossCountry nie będą dojeżdżać do Bristol Parkway w dniach 27-31 grudnia. Niektóre usługi Great Western Railway do i z Bristol Temple Meads będą również ograniczone.

Pasażerowie mogą sprawdzić, czy i gdzie będą utrudnienia w połączeniach, korzystając z informacji u poszczególnych przewoźników kolejowych lub na stronie National Rail Enquiries.

Czytaj więcej:

Lotnisko Heathrow: Liczba podróży może nie wrócić do poziomu sprzed pandemii aż do 2026 roku

Od dziś "znacznie wyższe" ceny Ubera w Londynie

Londyn: Pracownicy metra planują serię strajków przed świętami

Londyn: Amazon wchodzi na rynek autobusów. Uruchomił pierwsze cztery linie

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 21.01.2022
  GBP 5.4210 złEUR 4.5303 złUSD 3.9953 złCHF 4.3786 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama