Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Gwałtowny spadek temperatury na Wyspach

Gwałtowny spadek temperatury na Wyspach
Dużo zimniej będzie nawet w Londynie. (Fot. Getty Images)
Brytyjczycy muszą przygotować się w tym tygodniu na bardzo gwałtowny spadek temperatury, który nie ominie także Londynu - informuje Met Office.
Reklama

W sobotę słupki rtęci pokazywały w brytyjskiej stolicy aż 21 st. Celsjusza, ale w ciągu najbliższych dni temperatura będzie systematycznie spadać. Pod koniec tygodnia na termometrach na południu kraju nie zobaczymy więcej niż 10 kresek.

Co więcej, mieszkańcy północnej Szkocji muszą się przygotować na opady deszczu ze śniegiem i śniegu.

"Im bliżej piątku i weekendu, tym zimniej. To może być spory szok dla mieszkaców Wysp, ponieważ ostatnio pogoda była dla nich dość łagodna. W północnych rejonach kraju może pojawić się nawet śnieg" - poinformował rzecznik Met Office, cytowany przez "Metro".  

Ekspert dodał, że śnieg o tej porze roku nie jest normalnym zjawiskiem dla Wielkiej Brytanii, ale przypomniał, że biały puch pojawił się w Szkocji pod koniec października 2012 r. 

"W całej Wielkiej Brytanii będzie zauważalny znaczny spadek temperatury, a słupki rtęci pokażą 8-9 st. nawet na południu - to duża różnica, biorąc pod uwagę fakt, że w weekend temperatura wynosiła nawet 21 stopni" - zaznaczył meteorolog Met Office.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 16.09.2019
  GBP 4.861 złEUR 4.326 złUSD 3.912 złCHF 3.950 zł

  Sport


  Reklama