Menu

Gwałtowny spadek temperatury na Wyspach

Gwałtowny spadek temperatury na Wyspach
Dużo zimniej będzie nawet w Londynie. (Fot. Getty Images)
Brytyjczycy muszą przygotować się w tym tygodniu na bardzo gwałtowny spadek temperatury, który nie ominie także Londynu - informuje Met Office.
Reklama

W sobotę słupki rtęci pokazywały w brytyjskiej stolicy aż 21 st. Celsjusza, ale w ciągu najbliższych dni temperatura będzie systematycznie spadać. Pod koniec tygodnia na termometrach na południu kraju nie zobaczymy więcej niż 10 kresek.

Co więcej, mieszkańcy północnej Szkocji muszą się przygotować na opady deszczu ze śniegiem i śniegu.

"Im bliżej piątku i weekendu, tym zimniej. To może być spory szok dla mieszkaców Wysp, ponieważ ostatnio pogoda była dla nich dość łagodna. W północnych rejonach kraju może pojawić się nawet śnieg" - poinformował rzecznik Met Office, cytowany przez "Metro".  

Ekspert dodał, że śnieg o tej porze roku nie jest normalnym zjawiskiem dla Wielkiej Brytanii, ale przypomniał, że biały puch pojawił się w Szkocji pod koniec października 2012 r. 

"W całej Wielkiej Brytanii będzie zauważalny znaczny spadek temperatury, a słupki rtęci pokażą 8-9 st. nawet na południu - to duża różnica, biorąc pod uwagę fakt, że w weekend temperatura wynosiła nawet 21 stopni" - zaznaczył meteorolog Met Office.

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 05.06.2020
  GBP 4.956 złEUR 4.444 złUSD 3.922 złCHF 4.095 zł

  Sport


  Sport

  Reklama