Menu

Grecja: Pożary na wyspie Zakynthos. Ewakuowano turystów

Grecja: Pożary na wyspie Zakynthos. Ewakuowano turystów
Pożary, które wybuchły wczoraj po południu, zaczęły się szybko rozprzestrzeniać. (Fot. Getty Images)
Na greckiej wyspie Zakynthos doszło wczoraj do pożarów lasów w dwóch rejonach. Obrona cywilna wydała ostrzeżenie przed rosnącym niebezpieczeństwem rozprzestrzeniania się pożarów w związku z silnym wiatrem - poinformował grecki portal themanews.
Reklama

Na razie nie odnotowano żadnych ofiar. Władze nie spodziewają się, aby pożary ustąpiły do jutra. "W ramach środków ostrożności ewakuowaliśmy około 300 mieszkańców i turystów ze wsi Keri i Agalas" - przekazał rzecznik lokalnej straży pożarnej.

Wyspa Zakynthos znajduje się ok. 300 kilometrów na zachód od Aten.

Pożary, które wybuchły wczoraj po południu, zaczęły się szybko rozprzestrzeniać. Akcję pożarniczą utrudnia silny wiatr, dochodzący do 7 stopni w skali Beauforta. Z ogniem na Zakinthos walczy ponad 100 strażaków, 28 wozów strażackich, dwa helikoptery i cztery samoloty gaśnicze.

Z kolei ponad 160 strażaków zmagało się wczoraj z poważnym pożarem, który wybuchł w górach otaczających kurort Lutraki, położony 60 km na zachód od stolicy kraju.

W ciągu minionych 24 godzin wybuchło w Grecji ok. 80 pożarów. W ostatnich miesiącach w kraju doszło do serii pożarów spowodowanych falą upałów, suszą i silnymi wiatrami. 

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 14.08.2020
  GBP 4.869 złEUR 4.399 złUSD 3.723 złCHF 4.091 zł

  Sport


  Sport

  Reklama