Menu

Głosuj na zawodników CBL Polonii Londyn w meczu All-Star

Głosuj na zawodników CBL Polonii Londyn w meczu All-Star
Aż dziesięciu zawodników drużyny CBL Polonia Londyn zostało nominowanych do wzięcia udziału w kończącym tegoroczne rozgrywki ligowe meczu All-Star Angielskiej Ligi Siatkarskiej. To największa reprezentacja jednej drużyny w całej lidze.
Reklama
Początkowa selekcja zawodników odbywała się na podstawie zgromadzonych w sezonie statystyk meczowych, a o tym, kto ostatecznie wybiegnie na boisko w pierwszej szóstce, zadecydują w głosowaniu internetowym kibice.

Format zakłada podzielenie drużyn na zawodników brytyjskich i resztę świata. Spotkanie zostanie rozegrane 17 maja w wybudowanym przed igrzyskami olimpijskimi Centrum Sportowym University of East London - UEL.

“Tak liczna obecność zawodników CBL Polonii w pierwszym etapie głosowania na pewno cieszy, liczymy na głosy naszych kibiców. Mam nadzieję, że wszyscy pojawią się na boisku. Trzech z naszych zawodników ma szansę zagrania w drużynie z brytyjskimi paszportami, pozostałych siedmiu może reprezentować resztę świata” - wyjaśnia wiceprezes CBL Polonii Londyn, Bartek Łuszcz.

Siatkarski mecz All-Star jest w Anglii rozgrywany po raz pierwszy i jego organizacja dowodzi rosnącej popularności tego sportu. Aktualnie w lidze gra wielu bardzo dobrych zawodników w tym sporo z tych, którzy reprezentowali barwy TeamGB na londyńskich igrzyskach dwa lata temu. Ten mecz to będzie dla nich pierwsza okazja do wspólnej gry od czasu spotkania w hali Earl’s Court.

Kibice mogą głosować na swoich faworytów online - głosowanie jest otwarte do niedzieli 6 kwietnia. Aby oddać swój głos, należy kliknąć tutaj i wybrać swoich ulubionych zawodników. Ważne jest, aby pamiętać, że na niektórych pozycjach można wybrać więcej niż jednego zawodnika, na przykład na dwóch środkowych, należy uważać, aby nie oddać głosu dwa razy na tego samego sportowca - w takim przypadku nasz głos przepada.

Równolegle z głosowaniem na drużynę mężczyzn odbywa się głosowanie na drużynę żeńską - tam też na wasz głos czekają zawodniczki Polonii IMKA. Zasady te same, a link do głosowania znajdziesz tutaj.

W ten weekend liga angielska wkracza w decydującą fazę - w najbliższą sobotę - 5 kwietnia i niedzielę 6 kwietnia rozegrane zostaną półfinały play-off. W jednym z nich zawodnicy CBL Polonii zmierzą się w Newcastle z zeszłorocznymi wicemistrzami Team Northumbria - mecz będzie powtórką finału poprzedniego sezonu, więc emocji na pewno nie zabraknie. Spotkania w oba dni rozpoczną się o godz. 15:00, a rozegrane zostaną w Northumbria University Sport Central, Northumberland Road NE1 8ST Newcastle upon Tyne. Wstęp wolny.

***
Zawodnicy CBL Polonii nominowani do meczu All- Star: Robert Nicholson, Michas Saller, Andrzej Saller, Bartosz Kisielewicz, Gregorz Niski, Robert Rapi, Alexander Minchin, Jakub Jabloński oraz Norbert Offra.

Zawodniczki Polonia IMKA nominowane do All-Star:
Grace Lazard, Jo Healy, Sophie Szyszko, Ildiko Dobos, Luca Toth, Anna Nikopoulou, Sofia Vlachou, Monica Gonzalez Lopez-Grande, Gabriela Medricka, Irene Bucelli, Hristiyana Koleva oraz Yuliya Zhurba.

Zdjęcia pochodzą z archiwum CBL Polonia Londyn.
Autorem zdjęć z meczu jest Marcin Pisera.
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 24.01.2020
  GBP 5.038 złEUR 4.246 złUSD 3.848 złCHF 3.963 zł

  Sport


  Reklama