Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Glastonbury 2017: Kolejki, upał i muzyka

Glastonbury 2017: Kolejki, upał i muzyka
W Glastonbury znów robi się tłoczno... (Fot. Getty Images)
Dziś o 6:00 rano temperatura powietrza wynosiła w Somerset 18 st. C. Od tej pory stale rosła, a wraz z nią tłumy nadciągające na festiwal Glastonbury 2017 i zmuszone czekać w niebotycznych kolejkach.
Reklama

Organizatorzy wydarzenia od tygodni przestrzegali przed spodziewanymi długimi ogonkami oczekujących na wstęp. I nie pomylili się – zaostrzenie środków bezpieczeństwa po zamachu w Manchester Arena z 22 maja znacznie spowolniło wpuszczanie fanów na teren festiwalu.

Kolejka zaczęła się formować około 5:30 rano – część osób zdecydowała się spać pod bramą, by zapewnić sobie najlepsze miejsca w ogonku.

Gigantyczne kolejki ustawiały się już od bardzo wczesnych godzin porannych... (Fot. Getty Images)

Ochroniarze mają do sprawdzenia 250 tys. osób. Uczestnicy zostali poproszeni o zapakowanie lekkich bagaży oraz umieszczenie na nich oznaczeń.

Dziś piąty dzień z rzędu temperatury w Wielkiej Brytanii kształtują się w okolicach 30 st. C. W Somerset spodziewane są późnym wieczorem i w nocy burze.

W związku z upałami rząd wydał pomarańczowy alert pogodowy. Na stronie Somerset Live można śledzić na bieżąco sytuację na drogach i na terenie wydarzenia.

Glastonbury to trwający 5 dni jeden z największych festiwali muzycznych na świecie. Podczas imprezy odbywają się koncerty zespołów i wykonawców z gatunków szeroko pojętego rocka oraz muzyki alternatywnej. Ponadto organizowane są wystawy, przedstawienia teatralne i cyrkowe, pokazy tańca oraz wiele innych.

Podczas tegorocznej edycji wystąpią takie gwiazdy jak Katy Perry, Ed Sheeran oraz Lorde.

 
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 19.09.2019
  GBP 4.906 złEUR 4.343 złUSD 3.927 złCHF 3.961 zł

  Sport


  Reklama