Menu

Glastonbury 2017: Kolejki, upał i muzyka

Glastonbury 2017: Kolejki, upał i muzyka
W Glastonbury znów robi się tłoczno... (Fot. Getty Images)
Dziś o 6:00 rano temperatura powietrza wynosiła w Somerset 18 st. C. Od tej pory stale rosła, a wraz z nią tłumy nadciągające na festiwal Glastonbury 2017 i zmuszone czekać w niebotycznych kolejkach.
Reklama

Organizatorzy wydarzenia od tygodni przestrzegali przed spodziewanymi długimi ogonkami oczekujących na wstęp. I nie pomylili się – zaostrzenie środków bezpieczeństwa po zamachu w Manchester Arena z 22 maja znacznie spowolniło wpuszczanie fanów na teren festiwalu.

Kolejka zaczęła się formować około 5:30 rano – część osób zdecydowała się spać pod bramą, by zapewnić sobie najlepsze miejsca w ogonku.

Gigantyczne kolejki ustawiały się już od bardzo wczesnych godzin porannych... (Fot. Getty Images)

Ochroniarze mają do sprawdzenia 250 tys. osób. Uczestnicy zostali poproszeni o zapakowanie lekkich bagaży oraz umieszczenie na nich oznaczeń.

Dziś piąty dzień z rzędu temperatury w Wielkiej Brytanii kształtują się w okolicach 30 st. C. W Somerset spodziewane są późnym wieczorem i w nocy burze.

W związku z upałami rząd wydał pomarańczowy alert pogodowy. Na stronie Somerset Live można śledzić na bieżąco sytuację na drogach i na terenie wydarzenia.

Glastonbury to trwający 5 dni jeden z największych festiwali muzycznych na świecie. Podczas imprezy odbywają się koncerty zespołów i wykonawców z gatunków szeroko pojętego rocka oraz muzyki alternatywnej. Ponadto organizowane są wystawy, przedstawienia teatralne i cyrkowe, pokazy tańca oraz wiele innych.

Podczas tegorocznej edycji wystąpią takie gwiazdy jak Katy Perry, Ed Sheeran oraz Lorde.

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 29.05.2020
  GBP 4.921 złEUR 4.450 złUSD 4.003 złCHF 4.162 zł

  Sport


  Sport

  Reklama