Genoa przegrała z Milanem, Piątek na ławce za żółte kartki

AC Milan pokonał na wyjeździe Genoę 2:0. (Fot. Getty Images)
AC Milan, w którym być może już od dzisiaj znajdzie się Krzysztof Piątek, pokonał na wyjeździe jego obecny zespół Genoę 2:0 we wczorajszym meczu 20. kolejki włoskiej ekstraklasy. Polski napastnik nie zagrał z powodu żółtych kartek.

Losy spotkania rozstrzygnęły się w końcówce, wcześniej piłkarzom obu drużyn brakowało skuteczności. Tę niemoc przełamał w 72. minucie Fabio Borini, który wykorzystał dokładne podanie z prawej strony Andrei Contiego i z bliska skierował piłkę do siatki.

Wynik ustalił w 83. minucie po ładnej akcji Hiszpan Suso. Zawodnik Milanu popisał się bardzo precyzyjnym strzałem w tzw. dłuższy róg bramki, piłka po drodze odbiła się jeszcze od słupka.

Milan z dorobkiem 34 punktów awansował na czwarte miejsce, Genoa (20) jest czternasta.

Piątek nie grał z powodu pięciu żółtych kartek, jakimi został ukarany w poprzednich spotkaniach. Wszystko wskazuje na to, że wkrótce zmieni barwy klubowe.

O jego transferze do Milanu spekuluje się od dłuższego czasu. Według włoskich mediów kwestie transferu zostały już uzgodnione, a jego finalizacja nastąpi we wtorek.

W kadrze Milanu na poniedziałkowy mecz nie znalazł się Argentyńczyk Gonzalo Higuain, którego piłkarz reprezentacji Polski ma zastąpić na San Siro.

23-letni Piątek przeszedł do Genoi latem 2018 roku z Cracovii. W 21 meczach we wszystkich rozgrywkach w Italii strzelił 19 goli, z czego 13 w Serie A. Długo prowadził w klasyfikacji strzelców włoskiej ekstraklasy.