Menu

Gdzie w UK można zjeść za 50 proc. ceny? Oto lista miejsc

Gdzie w UK można zjeść za 50 proc. ceny? Oto lista miejsc
Należy pamiętać, że akcja obowiązuje tylko w poniedziałki, wtorki i środy. (Fot. Getty Images)
73 089 brytyjskich restauracji, kawiarni, pubów, barów i stołówek zgłosiło się dotychczas do rządowego programu 'Eat Out to Help Out', który daje klientom możliwość jedzenia poza domem z 50-procentową zniżką.
Reklama

Jak działa program "Eat Out to Help Out"? Osoby, które jadają poza domem w sierpniu - ale tylko od poniedziałku do środy - otrzymają 50 proc. zniżki od ceny posiłków, do wartości 10 funtów od osoby. Alkohol nie jest wliczony w cenę.

Oznacza to, że czteroosobowa rodzina może zaoszczędzić 40 funtów na posiłku o wartości 80 funtów. Resztę rachunku zapłaci rząd. Zniżka dotyczy tylko posiłków spożywanych w lokalu i nie można jej wykorzystać na dania na wynos. Oferta obowiązuje też w wybranych pubach, barach i restauracjach na brytyjskich lotniskach.

Aby otrzymać danie w promocyjnej cenie, nie są wymagane żadne kupony. To firmy zażądają zwrotu pieniędzy od rządu, a pieniądze zostaną przelane na ich konta bankowe w ciągu pięciu dni roboczych.

Do programu może zarejestrować się każda firma z branży hotelarsko-gastronomicznej, serwująca jedzenie - niezależnie od tego, czy jest to duża sieć, czy małe przedsiębiorstwo.

Brytyjczycy cały czas mają jednak pewne obawy przed jedzeniem poza domem - jak wynika z przeprowadzonego w połowie lipca sondażu, 52 proc. dorosłych osób czuje się komfortowo, jedząc w restauracji.

Te obawy widać też w danych dotyczących rezerwacji w restauracjach. Po ich otwarciu, co w Anglii nastąpiło przed miesiącem, a w Szkocji i Walii nieco później, liczba rezerwacji w drugiej połowie lipca była od 25 proc. do 50 proc. niższa niż w tym samym okresie zeszłego roku.

Oto sieci pubów, kawiarni i restauracji, które biorą udział w akcji (w kolejności alfabetycznej):

All Bar One, Bella Italia, Belushi’s, Bird, Browns, Burger King, Cafe Rouge, Castle Pubs, Costa, Ember Inns, Everyman, Frankie & Benny’s, German Doner Kebab, Hache, Hard Rock Cafe, Harvester, Hawksmoor, Honest Burger, Itsu, KFC, Las Iguanas, Miller & Carter, Nando’s, Nicholson’s, Oak Tree, Ole & Steen, Orchid Pubs, O’Neill’s, Pizza Express, Pizza Hut, Pizza Pilgrims, Premium Country Pubs, Pret A Manger, Prezzo, Pure, Sizzling Pubs, Starbucks, Stonehouse Pizza & Carvery, The Diner, Toby Carvery, Tortilla, Vintage Inns, Wagamama, Wahaca, Wasabi, Wetherspoon’s, Wok and Fire.

Aby dowiedzieć się, czy w programie uczestniczą mniejsze sieci i poszczególne restauracje, należy wpisać kod pocztowy na rządowej stronie, a wyświetli się lista miejsc, które oferują posiłki za pół ceny.
 

Czytaj więcej:

Kolejne programy rządu UK. Niższa stawka VAT i premie za utrzymanie miejsc pracy

Costa podała cennik na sierpień. Kawę będzie można kupić już za 32p

Od dziś jedzenie na mieście ze zniżką 50 procent

  Komentarze
  • Tomek
   5 sierpnia, 19:53

   Swietna oferta dla weselnych fotografow czekajacych na zlecenia

  • Arek
   5 sierpnia, 20:58

   No prosze zyjemy w wspanialym swiecie, rzad troszczy sie o kazde go zeby sie najad. Czekam az beda drukowac kartki zywnosciowe.

  • Kasia
   6 sierpnia, 08:45

   no rzeczywiscie ale sie nam rzad przysluzyl. Zdecydowanie lepszy byl pomysl na rozdanie nam wszystkim £500 w bonie. Ale z tego by skorzystal kazdy, a na max £10 tanszy posilek do restauracji wybierze sie niewielu i rzad zaoszczedzi.Albo na kawe tansza o 30 pensow....

  • Vikak
   6 sierpnia, 09:29

   Kazdy moze korzystac, nawet ci co tutaj bzdury pisza.standart myslenia daj mi daj, ale to ma wzpomoc gastronomie.. a nie wasze przelewy och tumany

  • Do kasia
   6 sierpnia, 12:22

   I co jeszcze bys chciała od rządu? Furlough płacą ludziom... I jeszcze bys chciała 500f? Naprawdę ? I co jeszcze? Może kasę za wypisywanie bzdur na necie? Czasem nie wierzę że z tego narodu pochodzę.

  • Przemko
   7 sierpnia, 19:03

   to pewnie ciąg dalszy akcji socjalistycznego rządu angielskiego - " z całom powagom walczymy z nadwagom"... dopłata do pizzy, śmieci ze znanych "restauracji" bez kelnerów i kurczaków w panierce. LOL!

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 18.09.2020
  GBP 4.881 złEUR 4.457 złUSD 3.759 złCHF 4.138 zł

  Sport


  Sport

  Reklama