Menu

Froome stawia na igrzyska i zmienia strategię przygotowań

Froome stawia na igrzyska i zmienia strategię przygotowań
Chris Froome (Team Sky) marzy o igrzyskach. (Fot. Getty Images)
Brytyjski kolarz Chris Froome (Sky) zapowiedział, że w przyszłym roku zmieni strategię i plan przygotowań, by znaleźć się w jak najwyższej formie w dniu wyścigu olimpijskiego (25 czerwca). 'Tokio 2020 to moje marzenie' - stwierdził w rozmowie z 'La Gazzetta dello Sport'.
Reklama

Trasa olimpijskiej rywalizacji ma 234 kilometry i została wyznaczona wokół słynnej góry Fudżi, czynnym stratowulkanie, najwyższym szczycie Japonii (3776 m n.p.m.) i świętej górze dla wyznawców religii shinto. Na odcinku 6,8 km droga ma średnie przewyższenie 10,2 procenta.

"Igrzyska to mój cel, ale muszę być realistą. Nigdy nie osiągałem wielkich wyników w wyścigach jednodniowych. Dlatego zamierzam zmienić coś w przygotowaniach oraz strategii"  - poinformował Froome, cytowany przez stronę Cycling weekly.

Brytyjczyk, który ma za sobą także sukcesy w Giro d’Italia i Vuela a Espana, nigdy nie wygrał jednodniowej rywalizacji ze startu wspólnego. Co najwyżej był drugi, jak w 2009 roku w Giro del Capo w RPA.

Plany Froome'a na najbliższy rok zostały podporządkowane startowi w Tour de France, w którym Brytyjczyk triumfował już czterokrotnie.

Kolarzami Sky są także Michał Kwiatkowski i Michał Gołaś.

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 25.09.2020
  GBP 4.980 złEUR 4.548 złUSD 3.902 złCHF 4.210 zł

  Sport


  Sport

  Reklama