Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Froome stawia na igrzyska i zmienia strategię przygotowań

Froome stawia na igrzyska i zmienia strategię przygotowań
Chris Froome (Team Sky) marzy o igrzyskach. (Fot. Getty Images)
Brytyjski kolarz Chris Froome (Sky) zapowiedział, że w przyszłym roku zmieni strategię i plan przygotowań, by znaleźć się w jak najwyższej formie w dniu wyścigu olimpijskiego (25 czerwca). 'Tokio 2020 to moje marzenie' - stwierdził w rozmowie z 'La Gazzetta dello Sport'.
Reklama

Trasa olimpijskiej rywalizacji ma 234 kilometry i została wyznaczona wokół słynnej góry Fudżi, czynnym stratowulkanie, najwyższym szczycie Japonii (3776 m n.p.m.) i świętej górze dla wyznawców religii shinto. Na odcinku 6,8 km droga ma średnie przewyższenie 10,2 procenta.

"Igrzyska to mój cel, ale muszę być realistą. Nigdy nie osiągałem wielkich wyników w wyścigach jednodniowych. Dlatego zamierzam zmienić coś w przygotowaniach oraz strategii"  - poinformował Froome, cytowany przez stronę Cycling weekly.

Brytyjczyk, który ma za sobą także sukcesy w Giro d’Italia i Vuela a Espana, nigdy nie wygrał jednodniowej rywalizacji ze startu wspólnego. Co najwyżej był drugi, jak w 2009 roku w Giro del Capo w RPA.

Plany Froome'a na najbliższy rok zostały podporządkowane startowi w Tour de France, w którym Brytyjczyk triumfował już czterokrotnie.

Kolarzami Sky są także Michał Kwiatkowski i Michał Gołaś.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 11.10.2019
  GBP 4.893 złEUR 4.310 złUSD 3.914 złCHF 3.919 zł

  Sport


  Reklama