Menu

French Open: Na trybunach będzie mogło zasiąść tylko 5 tys. widzów

French Open: Na trybunach będzie mogło zasiąść tylko 5 tys. widzów
5 000 to zaledwie około 12 procent normalnej liczby fanów zasiadającej na trybunach kompleksu ziemnych kortów im. Rolanda Garrosa. (Fot. Getty Images)
Zaledwie 5 000 kibiców dziennie będzie mogło obejrzeć z trybun mecze tegorocznej edycji wielkoszlemowego turnieju tenisowego French Open – poinformowała prefektura policji w Paryżu. Znaczne obostrzenia związane są z nasilającą się pandemią koronawirusa.
Reklama

5 000 to zaledwie około 12 procent normalnej liczby fanów zasiadającej na trybunach kompleksu ziemnych kortów im. Rolanda Garrosa. Jeszcze 10 dni temu organizatorzy informowali o planowanej obecności 11,5 tys. widzów dziennie, a na początku lipca nawet o 20 tys.

Ich plany zweryfikowała w zdecydowany sposób pandemia koronawirusa, która od września przybiera we Francji na sile.

Wczoraj tamtejsze Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 10 593 zakażeniach, co oznacza rekord dobowy od początku pandemii w tym kraju. W departamencie Ile-de-France, w którym znajduje się Paryż, tak jak w 52 innych departamentach obowiązują szczególne obostrzenia z powodu przekroczenia progu alarmowego (50 przypadków na zakażeń na 100 000 mieszkańców).

Turniej, który miał się odbyć pierwotnie w dniach 24 maja-7 czerwca, został przełożony z powodu pandemii koronawirusa na 27 września-11 października.

Prezydent francuskiej federacji (FFT) Bernard Giudicelli od samego początku odrzucał ideę gry bez publiczności podczas French Open; i nic dziwnego, bo rywalizacja Wielkiego Szlema jest finansowym motorem tenisa nad Sekwaną. Szacuje się, że wpływy z paryskiego turnieju stanowią ok. 80 proc. dochodów francuskiej federacji. W tym roku będą zdecydowanie niższe. 

Czytaj więcej:

Premier Francji: Sytuacja epidemiczna w kraju pogarsza się

Ranking WTA i ATP: Liderami Barty i Djokovic

French Open: Pironkowa, Bouchard i Murray z dzikimi kartami

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 20.10.2020
  GBP 5.045 złEUR 4.587 złUSD 3.893 złCHF 4.281 zł

  Sport


  Sport

  Reklama