Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Frankfurt: Mężczyzna wepchnął 8-latka i jego matkę pod pociąg

Frankfurt: Mężczyzna wepchnął 8-latka i jego matkę pod pociąg
Do tragedii doszło przed południem na dworcu głównym we Frankfurcie nad Menem. (Fot. Getty Images)
Pochodzący prawdopodobnie z Erytrei mężczyzna wepchnął dzisiaj na dworcu we Frankfurcie ośmioletniego chłopca i jego matkę pod nadjeżdżający pociąg. Ośmiolatek zginął na miejscu. Sprawca został ujęty.
Reklama

O godzinie 10:00 czasu lokalnego na dworcu głównym we Frankfurcie nad Menem 40-latek wepchnął pod nadjeżdżający pociąg InterCity matkę z dzieckiem. Oboje spadli na tory. W ostatnim ułamku sekundy matce udało się przetoczyć w przestrzeń między torami. Nie zdążyła już jednak uratować syna.

"Świadkowie rzucili się w pogoń za uciekającym sprawcą. Został zatrzymany jeszcze na terenie dworca" - oświadczyła rzeczniczka frankfurckiej policji Isabell Neumann.

Motyw działania mężczyzny nie jest znany. Ze wstępnych informacji wynika, że nie znał on swoich ofiar. Policja ustaliła, że próbował on zepchnąć na tory jeszcze jedną osobę. Ta jednak zdołała się obronić.

Jest to druga podobna zbrodnia w Niemczech w ostatnim czasie. 20 lipca na dworcu w miasteczku Voerde (Nadrenia Północna-Westfalia) 28-letni Rom urodzony w Niemczech, ale legitymujący się serbskim paszportem, Jackson B. wepchnął pod pociąg 34-letnią Anję N. Kobieta pozostawiła córkę i męża.

Sprawca i ofiara nie znali się. Śledczy nie ustalili dotychczas innego motywu poza żądzą mordu. Sprawca był znany policji - od roku terroryzował sąsiadów w mieście Hamminkeln, gdzie mieszkał.

 

  Komentarze


  • Kolo
   29 lipca, 18:08

   Diabeł zawsze babe pośle.To Merkel nazapraszała gości a teraz trzęsie dupą co narobiła.

  • Ala
   29 lipca, 19:19

   "Znany policji, od roku terroryzował sąsiadów." To co to za policja??

  • Nick
   29 lipca, 20:29

   To się nazywa multi kulti, takie wzbogacanie kulturowe Niemiec, dziękujemy ci Angela. Już nawet chyba do niej dotarło co zrobiła bo ją trzęsie aż od tego...

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 13.09.2019
  GBP 4.870 złEUR 4.340 złUSD 3.912 złCHF 3.961 zł

  Sport


  Reklama