Menu

Formuła 1: W ekipie Renault wykryto dwa przypadki Covid-19

Formuła 1: W ekipie Renault wykryto dwa przypadki Covid-19
Badania wykonano po niedzielnym wyścigu o Grand Prix gór Eifel. (Fot. Getty Images)
W zespole Formuły 1 Renault wykryto dwa przypadki zarażenia Covid-19 - potwierdził dzisiaj zespół. Nie ujawniono, u kogo testy dały wynik pozytywny. Team przekazał tylko, że w sumie sześć osób zostało skierowanych na kwarantannę.
Reklama

Badania wykonano po niedzielnym wyścigu o Grand Prix gór Eifel, gdy ekipa przenosiła się na tor w Barcelonie, gdzie testy miał prowadzić dwukrotny mistrz świata Hiszpan Fernando Alonso, który od sezonu 2021 wraca do zespołu z Enstone.

Sześć osób na kwarantannie zostało zatrzymanych w hotelu w Barcelonie, nie brali udziału w zajęciach na torze La Catalunya. Nie wiadomo, czy będą one mogły wrócić do zespołu przed kolejną rundą mistrzostw świata F1 - wyścigiem o Grand Portugalii zaplanowanym na 25 października.

Zespół potwierdził także, że testy wykonane u kierowców teamu Australijczyka Daniela Ricciardo i Francuza Estebana Ocona oraz pracowników serwisu bezpośrednio obsługujących bolidy dały wyniki negatywne.

To kolejny przypadek ujawnienia zarażenia Covid-19 w ekipie F1. Takie przypadki wcześniej ujawniono już m.in. w ekipach Racing Point i McLaren, ostatnio w zespole mistrza świata Mercedesie. Dotychczas jedynym zakażonym kierowcą był Meksykanin Sergio Perez z Racing Point. 

Czytaj więcej:

Formuła 1: Drugi przypadek koronawirusa w ekipie Mercedesa

Formuła 1: Hamilton wygrał po raz 91. i wyrównał rekord Schumachera

Formuła 1: Ricciardo na podium, a szef teamu Renault musi robić tatuaż

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 30.10.2020
  GBP 5.127 złEUR 4.619 złUSD 3.956 złCHF 4.320 zł

  Sport


  Sport

  Reklama