Menu

Formuła 1: Vettel już nie ma statusu numeru jeden w Ferrari

Formuła 1: Vettel już nie ma statusu numeru jeden w Ferrari
Kontrakt Vettela z włoskim teamem kończy się po sezonie 2020. (Fot. Getty Images)
Sebastian Vettel nie może już cieszyć się ze statusu numeru jeden w teamie Ferrari. W poprzednim sezonie Formuły 1 z bardzo dobrej strony pokazał się jego kolega z zespołu Monakijczyk Charles Leclerc, który też przedłużył kontrakt do 2024 roku i stał się poważnym rywalem Niemca.
Reklama

Sytuacja 32-letniego Vettela w Ferrari mocno się zmieniła po ostatnim sezonie. Niemiec jest już związany z włoskim teamem od sześciu lat, ale nie udało mu się wywalczyć w tym czasie mistrzostwa świata. A właśnie na tym najbardziej zależy władzom zespołu. Jego kontrakt wygasa w tym roku i na razie nie wiadomo, czy zostanie przedłużony, choć szef teamu Mattia Binotto zapewnił: "Sebastian jest dla nas pierwszą opcją na kolejne lata. Rozmowy już trwają, ale na razie nic więcej nie mogę powiedzieć".

Inaczej sprawy się mają z Charelesem Leclerkiem. Monakijczyk jest 10 lat młodszy od Niemca i ma za sobą rewelacyjny sezon. W grudniu przedłużył kontrakt aż do 2024 roku i właśnie z nim Ferrari planuje swoją przyszłość.

W mediach trwały nawet spekulacje, że drugi kokpit po sezonie 2020 ma przejąć mistrz świata Lewis Hamilton. "To w tej chwili nie jest tematem żadnych rozmów. Koncentrujemy się wyłącznie na obecnych kierowcach Ferrari" - podkreślił Binotto.

Jeszcze w zeszłym roku szefostwo Ferrari otwarcie mówiło, że kierowcą numer jeden w zespole jest Vettel. (Fot. Getty Images)

Po raz pierwszy we włoskim zespole Vettel nie dostał statusu kierowcy numer jeden. "Charles ma za sobą dobry rok, w którym zebrał dużo doświadczenia. Będziemy obu kierowców traktować tak samo i chcemy, by obaj byli na czele stawki. Dostali od nas wolną rękę i nie będziemy początkowo interweniować" - zauważył Binotto.

Jeszcze w zeszłym roku szefostwo Ferrari otwarcie mówiło, że kierowcą numer jeden w zespole jest Vettel. Leclerc pokazał jednak w trakcie sezonu, że wcale nie musi być słabszy od swojego znacznie bardziej doświadczonego kolegi. W klasyfikacji generalnej zajął czwarte miejsce, podczas gdy Niemiec był... piąty. Nie jest tajemnicą, że między nimi dochodziło też niejednokrotnie do wymiany zdań.

Sezon 2020 F1 startuje 15 marca w Australii.

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 25.09.2020
  GBP 4.980 złEUR 4.548 złUSD 3.902 złCHF 4.210 zł

  Sport


  Sport

  Reklama