Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Formuła 1: "Alonso nie miał szans na angaż w Mercedesie"

Formuła 1: "Alonso nie miał szans na angaż w Mercedesie"
Alonso, który odszedł z F1 po sezonie 2018, nigdy oficjalnie nie ogłosił, że zakończył karierę. (Fot. Getty Images)
Szef zespołu Formuły 1 Mercedes Toto Wolff ujawnił, że dwukrotny mistrz świata Hiszpan Fernando Alonso nigdy nie miał szans na zaangażowanie go do tego teamu jako partnera Brytyjczyka Lewisa Hamiltona.
Reklama

"Pojawiały się takie informacje, ale to były zwyczajne plotki. My nigdy nie chcieliśmy powtarzać pewnych historii, które się wydarzyły, kiedy oni obaj byli w McLarenie" - przyznał Wolff.

Hiszpan i Brytyjczyk jeździli w McLarenie w 2007 roku. W połowie sezonu w mediach pojawiły się informacje, że stosunki między Hiszpanem a Brytyjczykiem i generalnie całym zespołem są bardzo napięte, gdyż - zdaniem Alonso - Hamilton jest przez mechaników faworyzowany. Później konflikt trochę przycichł, Alonso zajął w mistrzostwach świata trzecie miejsce z dorobkiem 109 pkt. Triumfował Fin Kimi Raikkonen, drugi był Hamilton.

Pomimo tego, Alonso w McLarenie nie pozostał, kontrakt został rozwiązany, a Hiszpan później wiele razy podkreślał, że winą za to, co się stało, obarcza wyłącznie team.

Alonso, który odszedł z Formuły 1 po sezonie 2018, nigdy oficjalnie nie ogłosił, że zakończył karierę. Nie jest tajemnicą, że jego przedstawiciele na przełomie 2018/19 sondowali w kilku ekipach, czy nie są zainteresowani jego zatrudnieniem. Oferta była także złożona Mercedesowi, ale - jak ujawnił Wolff - nigdy nie była brana pod uwagę.

Hiszpan w F1 już nie startuje, ale z motorsportem jest nadal związany. W 2018 i 2019 roku wygrał 24-godzinny wyścig w Le Mans, startuje w innych seriach wyścigowych, a ostatnio ujawnił, że w 2020 roku pojedzie w zespole Toyoty w Rajdzie Dakar, który po raz pierwszy zostanie w całości rozegrany na pustyni w Arabii Saudyjskiej od 5 do 17 stycznia.

Były kierowca F1 trenuje już od kilku tygodni, w październiku ostatnim, pustynnym sprawdzianem będzie Rajd Maroka.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 17.09.2019
  GBP 4.888 złEUR 4.341 złUSD 3.941 złCHF 3.965 zł

  Sport


  Reklama