Menu

Ford UK zwolni w najbliższych tygodniach 550 osób

Ford UK zwolni w najbliższych tygodniach 550 osób
Redukcje etatów mają dotyczyć obszarów nieprodukcyjnych. (Fot. Getty Images)
Koncern motoryzacyjny Ford zredukuje w nadchodzących tygodniach ok. 550 miejsc pracy w Wielkiej Brytanii w ramach europejskiej restrukturyzacji ogłoszonej przez firmę w styczniu br.
Reklama

Liczba cięć etatów w Wielkiej Brytanii nie została jeszcze dokładnie określona, ale wiadomo, że obecne redukcje mają dotyczyć obszarów nieprodukcyjnych.

Jak informuje Bloomberg, koncern zaoferował pakiety dobrowolnych odejść dla pracowników w Niemczech i Wielkiej Brytanii, "aby przyspieszyć plan restrukturyzacji i przywrócić trwałą rentowność".

Koncern boi się wyjścia Wielkiej Brytanii z UE bez porozumienia. (Fot. Getty Images)

Na początku roku firma rozpoczęła w Europie rozmowy ze związkami zawodowymi, dotyczące likwidacji fabryk i wstrzymania produkcji wybranych modeli. Ma to pomóc w gruntownej restrukturyzacji przynoszącego straty europejskiego biznesu, w którym zatrudnia około 54 tys. pracowników.

W ramach zmiany firma zamyka również trzy fabryki w Niemczech, gdzie pracę straci ok. 5 tys. osób i w Rosji. W zeszłym roku Ford zapowiedział też, że zaprzestanie produkcji przekładni w zakładzie w Bordeaux we Francji.

W lutym br. Ford poinformował brytyjską premier Theresę May, że - z obawy przed Brexitem - przygotowuje kroki potrzebne do przeniesienia produkcji do innego kraju. Jak zaznaczył, wyjście Wielkiej Brytanii z UE bez porozumienia będzie go kosztować miliard dolarów.

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 05.06.2020
  GBP 4.956 złEUR 4.444 złUSD 3.922 złCHF 4.095 zł

  Sport


  Sport

  Reklama

  Brexit - Najważniejsze wiadomości