Menu

Federer i Nadal zagrali przed największą widownią w historii tenisa

Federer i Nadal zagrali przed największą widownią w historii tenisa
Mecz wygrał Federer, ale nie o wygraną tu chodziło... (Fot. Getty Images)
51 954 widzów obejrzało wczoraj na stadionie w Kapsztadzie charytatywny mecz Szwajcara Rogera Federera z Hiszpanem Rafaelem Nadalem. To rekord frekwencji w historii tenisa. Spotkanie wygrał Szwajcar 6:4, 3:6, 6:3.
Reklama

Poprzednio największą widownię zgromadził pojedynek Federera z Niemcem Alexandrem Zverevem w listopadzie 2019 roku na największej na świecie arenie walk byków w Meksyku - 42 517 osób.

W piątek na trybunach w Kapsztadzie zasiadła m.in. matka Federera, Lynette, urodzona w RPA. Na jednym z transparentów widniał napis: "Witaj w domu Roger". Obecny był również gorąco powitany przez kibiców Siya Kolisi, kapitan reprezentacji RPA w rugby, która w ubiegłym roku zdobyła w Japonii Puchar Świata. Kolisi wyszedł na kort i podarował Szwajcarowi koszulkę drużyny narodowej.

Dochód ze spotkania zostanie przekazany założonej 16 lat temu przez Federera fundacji na rzecz edukacji dzieci w sześciu krajach afrykańskich: RPA, Namibii, Botswanie, Malawi, Zambii i Zimbabwe.

Był to szósty "Mecz dla Afryki", organizowany przez fundację Federera, ale pierwszy na Czarnym Lądzie. Poprzednie były rozgrywane w USA i Europie.

"Mamy nadzieję zebrać milion dolarów dzięki sprzedaży biletów, wsparciu sponsorów i kolacji, na której będzie obecny m.in. Bill Gates" - przyznał Szwajcar w środę, bezpośrednio po wylądowaniu w Kapsztadzie.

Jak się okazało, zebrano znacznie więcej pieniędzy, niż oczekiwał - ok. 3,5 mln dolarów.

Rafael Nadal dał z siebie wszystko. (Fot. Getty Images)

Czytaj więcej:

Federer, Nadal i S. Williams zagrają w pokazowym meczu, by pomóc w walce z pożarami

Djokovic lepszy od Federera w półfinale Australian Open

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 21.02.2020
  GBP 5.118 złEUR 4.283 złUSD 3.962 złCHF 4.037 zł

  Sport


  Reklama