Menu

Farage wściekły na BBC: "To najbardziej absurdalny wywiad, jaki widziałem"

Farage wściekły na BBC: "To najbardziej absurdalny wywiad, jaki widziałem"
Lider Partii Brexitu "zapomniał" m.in. o tym, że opowiadał się za drugim plebiscytem w sprawie członkostwa w UE. (Fot. Getty Images)
'To absolutnie niedorzeczne. Nigdy w życiu nie widziałem bardziej absurdalnego wywiadu niż ten' - stwierdził wczoraj na antenie BBC lider Partii Brexitu, Nigel Farage. Jego ugrupowanie prowadzi w sondażach do Parlamentu Europejskiego.
Reklama

Rozmowę przeprowadzał Andrew Marr, który przypominał politykowi jego kontrowersyjne wypowiedzi z przeszłości. Dziennikarz BBC chciał wiedzieć m.in., czy Farage nadal popiera "zastąpienie NHS prywatnym systemem ubezpieczeniowym", a także, czy wciąż wierzy, że globalne ocieplenie jest "najgłupszą rzeczą w historii ludzkości".

Lider antyunijnej Partii Brexitu "zapomniał" też, że opowiadał się za drugim plebiscytem w sprawie członkostwa w UE, stwierdzając wczoraj w wywiadzie dla BBC, że kolejne referendum byłoby "ostateczną zdradą". W odpowiedzi dziennikarz pokazał materiał filmowy ze stycznia 2018 r., gdzie Farage oświadcza: "Powinniśmy przeprowadzić drugie referendum".

"Chcesz rozmawiać o wyborach europejskich, czy nie? Mamy do czynienia z jedną z największych zmian w polityce, jaka kiedykolwiek nastąpiła, a ty w ogóle nie jesteś tym zainteresowany. Co jest nie tak z BBC?" - denerwował się Farage. "Po prostu nie jesteś zainteresowany. Porozmawiajmy o demokracji, porozmawiajmy o zaufaniu, porozmawiajmy o kompetencjach w polityce" -  dodał.

"To absolutnie niedorzeczne. Nigdy w życiu nie widziałem bardziej absurdalnego wywiadu niż ten. Nie jesteś dziś przygotowany na rozmowę o tym, co dzieje się w tym kraju" - kontynuował lider Partii Brexitu.

Według najnowszego sondażu Opinium, Partia Brexitu zdobędzie w zbliżających się wyborach do Parlamentu Europejskiego 34 proc. głosów - to więcej niż konserwatyści i laburzyści razem wzięci.

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 04.08.2020
  GBP 4.883 złEUR 4.406 złUSD 3.736 złCHF 4.081 zł

  Sport


  Sport

  Reklama

  Brexit - Najważniejsze wiadomości