Menu

Fala upałów we Francji. Temperatura dochodzi do 40 st. C

Fala upałów we Francji. Temperatura dochodzi do 40 st. C
Francja zmaga się z rekordowymi, zagrażającymi życiu temperaturami. Na zdjęciu: plaża Palavas-les-Flots w południowej Francji. (Fot. Getty Images)
Po dość chłodnym lecie temperatura we Francji sięga od 10 do 12 stopni C powyżej norm sezonowych. Służby meteorologiczne przewidują, że dziś szczyt temperatury nastąpi we francuskim Kraju Basków oraz w departamencie Landy, gdzie słupki rtęci mają pokazać nawet 40 st. C.

Reklama
Reklama

Już wczoraj po południu na południowym zachodzie kraju temperatury sięgały 37-38 st. C.

W La Roche-sur-Yon w departamencie Wandea w zachodniej części kraju Meteo France prognozuje dziś po południu 34 st. C. Dotychczasowy rekord wynosi tam 33,7 st. C.

W Nantes na północnym zachodzie Francji i w Poitiers na południowym wschodzie, gdzie prognozuje się odpowiednio 34 i 35 st. C, temperatura ma oscylować wokół najwyższych poziomów odnotowanych w tych miastach we wrześniu.

W Paryżu i okolicach termometry wskażą ponad 30 st. C przez cztery kolejne dni, co - jak podkreślają meteorolodzy - było dotąd niespotykane o tej porze roku.

Piękna pogoda i babie lato nie powinny trwać długo, bo pod koniec tygodnia spodziewane są burze, które nadejdą z Zachodu.

Meteo France ostrzega przed spodziewanymi bardzo obfitymi opadami m.in. w Langwedocji już jutrzejszej nocy.

Czytaj więcej:

Pożar na Lazurowym Wybrzeżu. Ewakuowano tysiące ludzi, w tym turystów

Do UK zmierza mini fala upałów. Potrwa tylko kilka dni

  Komentarze
  • Fenomen
   7 września, 17:48

   planeta jest juz tak dojechana ze juz tylko lato coraz goretsze a zima coraz chlodniejsza bedzie oporowo co roku az do wypalenia

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 19.10.2021
  GBP 5.4084 złEUR 4.5717 złUSD 3.9212 złCHF 4.2644 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama