Menu

FIFA rekomenduje przełożenie najbliższych meczów międzynarodowych

FIFA rekomenduje przełożenie najbliższych meczów międzynarodowych
Fani piłko nożnej będą musieli uzbroić się w cierpliwość? (Fot. Getty Images)
Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej (FIFA) rekomenduje przełożenie wszystkich międzynarodowych meczów zaplanowanych na marzec i kwiecień. Powodem jest pandemia koronawirusa. W tym terminie dwa spotkania towarzyskie ma rozegrać reprezentacja Polski.
Reklama

Co więcej, kluby nie są zobowiązane do zwalniania swoich piłkarzy na zgrupowania drużyn narodowych, które mimo wszystko postanowią te spotkania rozegrać.

Biało-czerwoni mają zaplanowane sparingi z Finlandią we Wrocławiu 27 marca i z Ukrainą w Chorzowie cztery dni później. Już wcześniej zdecydowano, że na te mecze nie zostaną wpuszczeni kibice. Po piątkowym komunikacie FIFA wygląda na to, że w ogóle się nie odbędą.

"Ogólne zasady piłki nożnej, która nakładają na kluby obowiązek zwolnienia zawodników na międzynarodowe mecze, nie będą miały zastosowania w zbliżających się +okienkach+ w marcu i kwietniu" - napisano.

W marcu mają też odbyć się m.in. baraże z udziałem 16 drużyn o cztery ostatnie miejsca w rozpoczynających się 12 czerwca mistrzostwach Europy.

Czytaj więcej:

Euro 2020: Turniej prawdopodobnie zostanie przełożony na grudzień

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 05.06.2020
  GBP 4.956 złEUR 4.444 złUSD 3.922 złCHF 4.095 zł

  Sport


  Sport

  Reklama