Menu

Extinction Rebellion zapowiada paraliż Londynu na święta

Extinction Rebellion zapowiada paraliż Londynu na święta
Extinction Rebellion zapowiedziało, że nie zamierza odpuścić. (Fot. Getty Images)
Aktywiści z Extinction Rebellion (XR) zapowiedzieli serię strajków, które zamierzają przeprowadzić podczas tegorocznych świąt - informuje dziennik 'Evening Standard'. Celem protestujących mają być główne ulice stolicy, w tym Oxford Street oraz Trafalgar Square.
Reklama

Według informacji, do których dotarli dziennikarze "Evening Standard", eko-aktywiści mają spotkać się jeszcze w tym tygodniu, aby ustalić szczegółowy przebieg grudniowych protestów. Spotkania odbywają się przez internet za pośrednictwem tajnych grup na WhatsAppie.

"Musimy potraktować Boże Narodzenie priorytetowo. Tym razem nie możemy przeoczyć tego okresu" - oznajmiła Clare Farrell z Extinction Rebellion.

Ostatnie protesty grupy ekologów spotkały się z ogromnym społecznym sprzeciwem. Do sieci wyciekł m.in. film, na którym można zobaczyć nieudaną próbę zablokowania metra - jeden z aktywistów został ściągnięty z dachu pociągu i pobity przez poirytowanych pasażerów. 

Londyńska policja ma dość ekologów. (Fot. Getty Images)

Tylko w ubiegłym tygodniu londyńska policja aresztowała ponad 1 800 aktywistów w związku z zakłócaniem porządku publicznego.

Grupa Extinction Rebellion domaga się, aby brytyjski rząd ogłosił stan wyjątkowy w związku z zanieczyszczeniem powietrza i podjął realne wysiłki na rzecz walki z globalnym ociepleniem.

Czytaj więcej:

Protest Extinction Rebellion na lotnisku London City

Extinction Rebellion kontynuuje protest mimo policyjnego zakazu

Aktywiści Extinction Rebellion pobici przez pasażerów. Próbowali zablokować odjazd metra

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 23.11.2020
  GBP 5.027 złEUR 4.468 złUSD 3.762 złCHF 4.131 zł

  Sport


  Sport

  Reklama