Menu

Euro 2020: Polska delegacja wizytuje dwa ośrodki pod Dublinem

Euro 2020: Polska delegacja wizytuje dwa ośrodki pod Dublinem
Mistrzostwa Europy odbędą się od 12 czerwca do 12 lipca na 12 stadionach w 12 krajach. (Fot. Getty Images)
W Irlandii przebywa obecnie delegacja PZPN, która wizytuje mieszczące się pod Dublinem dwa ośrodki. W jednym z nich ma zamieszkać reprezentacji Polski podczas Euro 2020. 'Musimy podjąć decyzję do 9 grudnia' - poinformował rzecznik prasowy kadry Jakub Kwiatkowski.
Reklama

Po sobotnim losowaniu w Bukareszcie grup mistrzostw Europy wiadomo, że biało-czerwoni trafili na Hiszpanię, Szwecję oraz drużynę z barażu - Bośnię i Hercegowinę, Irlandię Północną, Słowację lub Irlandię (ten przeciwnik zostanie wyłoniony w marcu).

Podopieczni Jerzego Brzęczka zmagania w grupie E rozpoczną 15 czerwca od meczu w Dublinie ze zwycięzcą tzw. ścieżki barażowej. Pięć dni później zmierzą się w Bilbao z Hiszpanią, a 24 czerwca w Dublinie ze Szwecją.

Z uwagi na dwa mecze grupowe w stolicy Irlandii PZPN wybiera dla piłkarzy bazę w okolicach Dublina. Obecnie przebywa tam trzech działaczy z departamentu logistyki i administracji PZPN.

"W grę wchodzą dwa ośrodki. Jeden mieści się w położonym pod Dublinem Portmarnock, przy wybrzeżu, około 11 kilometrów od stolicy. To trochę podobne miejsce do francuskiego La Baule, w którym przebywaliśmy podczas Euro 2016. Drugi ośrodek to Carton House, leżący około 30 km od miasta, po przeciwnej stronie niż ten pierwszy" - przyznał Kwiatkowski. Decyzja ma zapaść do 9 grudnia.

Jak dodał, przy wyborze ośrodka polska kadra nie jest w żaden sposób uzależniona od wyników marcowego turnieju barażowego, gdzie o prawo udziału w mistrzostwach Europy będzie walczyć m.in. współgospodarz Irlandia.

Kiedy delegacja PZPN wraca do Polski? "To zależy jeszcze od kilku spraw. W drodze powrotnej chcemy zatrzymać się w Bilbao, aby zobaczyć m.in. tamtejszy stadion San Mames oraz hotel, w którym zamieszkamy przed meczem z Hiszpanią" - zakończył Kwiatkowski.

Mistrzostwa Europy odbędą się od 12 czerwca do 12 lipca na 12 stadionach w 12 krajach.

Czytaj więcej:

Euro 2020: Polska w grupie z Hiszpanią i Szwecją. Trzeciego rywala poznamy w marcu

ME 2020: Niemieccy piłkarze wściekli po losowaniu

Media w Hiszpanii: Polska najgroźniejszym rywalem w grupie

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 28.09.2020
  GBP 5.012 złEUR 4.550 złUSD 3.908 złCHF 4.216 zł

  Sport


  Sport

  Reklama