Menu

Eriksen będzie miał wszczepiony defibrylator

Eriksen będzie miał wszczepiony defibrylator
Podczas dzisiejszego meczu Danii z Belgią w Kopenhadze planowana jest minuta aplauzu na cześć 29-letniego pomocnika. (Fot. Getty Images)
Duński piłkarz Christian Eriksen, który miał atak serca podczas sobotniego meczu mistrzostw Europy z Finlandią (0:1), będzie miał wszczepiony kardiowerter-defibrylator (ICD) - poinformował lekarz tamtejszej drużyny narodowej Morten Boesen.
Reklama
Reklama

"Po badaniach zapadła decyzja, że Eriksen powinien mieć ICD. Takie urządzenie jest konieczne po zawale z powodu nieprawidłowości w rytmie pracy serca" - wyjaśnił Boesen.

Eriksen zasłabł w 43. minucie pierwszego meczu Danii w tegorocznym turnieju. Doszło u niego do zatrzymania pracy serca i był reanimowany.

"Mam dopiero 29 lat" - miał powiedzieć Christian Eriksen, gdy odzyskał przytomność. Taką wersję przedstawił niemiecki lekarz Jens Kleinefeld, który udzielał piłkarzowi pomocy.

Na łamach niemieckich mediów niemiecki lekarz Jens Kleinefeld, który udzielał piłkarzowi pomocy, poinformował, że po kilku minutach masażu serca użyto defibrylatora i przywrócono akcję serca za pomocą impulsów elektrycznych jeszcze na murawie.

"Jakieś 30 sekund później otworzył oczy i mogłem z nim porozmawiać. To był wzruszający moment, bo w takich sytuacjach prawdopodobieństwo sukcesu jest niewielkie. Spytałem go po angielsku: Jesteś znów z nami?. Odpowiedział: Tak, jestem... Mam dopiero 29 lat" - relacjonował lekarz. To drugie zdanie Eriksen poprzedził przekleństwem.

Kleinefeld był na trybunach stadionu w Kopenhadze w charakterze eksperta ds. dopingu, ale wcześniej przeszedł specjalne szkolenie, dzięki któremu oficjalnie figurował w zespole medycznym obsługującym to spotkanie. Przyznał, że gdy zobaczył osuwającego się na ziemię Duńczyka, na początku nie spodziewał się tak poważnych problemów z jego zdrowiem.

Eriksen później trafił do szpitala w Kopenhadze. We wtorek opublikował wiadomość, w której poinformował, że czuje się dobrze, biorąc pod uwagę okoliczności.

Podczas dzisiejszego meczu Danii z Belgią w Kopenhadze planowana jest minuta aplauzu na cześć 29-letniego pomocnika, który przebywa w szpitalu niecałe półtora kilometra od stadionu.

W grupie B Belgia, Rosja i Finlandia mają po trzy punkty, a Dania - zero. Wczoraj rozegrano pierwsze spotkanie drugiej kolejki - Rosja wygrała z Finlandią 1:0.

Czytaj więcej:

Były lekarz Eriksena: "Nie miał żadnych problemów z sercem"

"The Times": Zasłabnięcie Eriksena przypomina, że piłkarze nie są nadludźmi

Wciąż nie jest znana przyczyna kłopotów z sercem Eriksena

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 23.07.2021
  GBP 5.3349 złEUR 4.5747 złUSD 3.8851 złCHF 4.2208 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama