Menu

"Dziennik Gazeta Prawna": Polskie morze znowu w cenie

"Dziennik Gazeta Prawna": Polskie morze znowu w cenie
Turyści z Polski tłumnie rezerwują wczasy nad krajowym morzem - ujawniono. (Fot. Getty Images)
Koronawirus przestraszył turystów. Biura podróży odwołują wiele zagranicznych imprez, a popyt na krajowe wyjazdy rośnie - informuje dziś 'Dziennik Gazeta Prawna'.
Reklama

"Wszystko wskazuje na to, że szykuje się kolejny dobry sezon, nie tylko nad polskim morzem, lecz także na Mazurach i w górach" - wskazuje Jacek Piasta, ekspert Instytutu Hotelarstwa.

Jak zauważa dziennik, hotelarze informują o wzmożonym ruchu w rezerwacjach. Karolina Marszałek, menedżer hotelu Lubicz w Ustce, przyznaje, że telefon z pytaniami o dostępność pokoi latem dzwoni na okrągło. Codziennie też spływają kolejne potwierdzenia rezerwacji. "Właśnie zabukowałam kolejne miejsce na lipiec" – informuje. Jak tłumaczy, zwykle takie zainteresowanie jak teraz jest widoczne w kwietniu. Dominują klienci z Polski.

Według dziennika, hotelarze na razie są zadowoleni z obrotu sprawy, mają jednak świadomość, że ewentualny wybuch epidemii koronawirusa w Polsce może ostatecznie pokrzyżować im plany. Może bowiem sprawić, że nikt nie będzie chciał opuszczać domu także latem, a na pewno nie będzie chciał jeździć tam, gdzie jest dużo ludzi.

Hotelarze zacierają ręce w związku z krajowym popytem. (Fot. Getty Images)

"Branża straci, gdy epidemia wybuchnie również w Polsce. Dlatego należy pomyśleć o rozwiązaniach, które uchronią ten sektor, ale i biura podróży przez kłopotami na wypadek takiej sytuacji" – wskazuje Paweł Niewiadomski, prezes Polskiej Izby Turystyki. I jak dodaje, "być może przyszedł czas na powołanie sztabu kryzysowego".

"Dobrym rozwiązaniem byłoby też powołanie funduszu katastrof na wzór holenderskiego, na który składki płaciliby sami przedsiębiorcy. To może być jednak trudne do przeprowadzenia w praktyce. Branża się mobilizuje w razie kłopotów, potem następuje rozprężenie. A ważne jest, by taki fundusz działał przez cały czas. Wtedy ma sens" – uważa Niewiadomski.

Czytaj więcej:

Tej zimy Polacy trzykrotnie częściej wyjeżdżają na narty za granicę

Prawie połowa Polaków przynajmniej raz w roku korzysta z noclegu w hotelu

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 07.07.2020
  GBP 4.950 złEUR 4.471 złUSD 3.969 złCHF 4.203 zł

  Sport


  Sport

  Reklama