Menu

"Dziennik Gazeta Prawna": Polacy chcą szczepić dzieci

"Dziennik Gazeta Prawna": Polacy chcą szczepić dzieci
Zdecydowana większość Polaków chce programu szczepień dla dzieci. (Fot. Getty Images)
68,7 proc. ankietowanych Polaków zdecydowałoby się zaszczepić własne dzieci przeciwko COVID-19, gdyby była taka możliwość - to wyniki sondażu United Surveys wykonanego na zlecenie 'Dziennika Gazety Prawnej' i RMF FM.
Reklama
Reklama

Jak możemy przeczytać w dzisiejszym wydaniu "Dziennika Gazety Prawnej", jeszcze większe poparcie widać w licznych rodzinach - 74 proc. osób posiadających dwoje i więcej potomstwa na pytanie, czy zaszczepiłoby swoje własne dzieci, gdyby była taka możliwość, odpowiedziało twierdząco.

Wśród rodziców jedynaków poparcie jest znacząco niższe.

Poinformowano, że różnice widać także w podziale na płeć.

"Kobiety mniej chętnie niż mężczyźni zdecydowałyby się na podanie preparatu najmłodszym - za takim rozwiązaniem byłoby 65 proc. kobiet i 72 proc. mężczyzn. Zależności też widać w związku z wykształceniem - im niższe, tym większa niechęć. 62 proc. ankietowanych z wykształceniem podstawowym i zawodowym zgodziłoby się szczepić dzieci. Przy wyższym wykształceniu ten odsetek rośnie do 77 proc. - możemy przeczytać w gazecie.

Czytaj więcej:

Raport: Coraz więcej Polaków ufa szczepionkom

Trwają prace nad uniwersalną szczepionką przeciwko SARS-CoV-2, MERS i SARS

Piwo, jointy, prezenty - tak na świecie zachęcano do szczepień na koronawirusa

  Komentarze
  • Grzegorz
   12 maja, 17:31

   A to dopiero ciekawe że jest więcej osób które chciałyby zaszczepić dzieci niż siebie. Co za bzdury, widocznie zaczyna się kampania szczepienia dzieci jak u wujka z ameryki od 12lat pod igłę. Musi być koniec świata

  • Kot w butach
   12 maja, 18:39

   No tak jak mają jedno to nie będą ryzykowac jak dwoje I wiecej to zaszczepią , może ktoremus sie uda przeżyć ;) no I to , że ojcowie są bardziej za niz kobiety też mnie nie dziwi I bynajmniej nie dlatego , że kobiety są nie wyksztalcone . Po co placic alimenty na 3 jak po szczepieniu może na 2
   Taki sarkazm niech nikt nie bierze tego do siebie personalnie , poprostu juz nie wiem czy śmiać sie czy płakać na ye newsy I statystyki!

  • Basia
   13 maja, 04:04

   Kto wierzy w takie bzdury , szkodzi sobie i swym dzieciom. Masakra , jak mozna powielac ten stek smieci ktory wypisala ta smieciowa gazete prawna.

  • .?.?.?
   13 maja, 05:27

   Chyba 68.7% osob nie posiadajacych dzieci tak odpowiedzialo.
   Po za tym jak juz ktos zauwazyl dziwna jest roznica pomiedzy osobami chcacymi sie samemu zaszczepic, a tymi ktorzy chcieliby, aby dzieci zostaly zaszczepione.

  • A to ciekawe,
   13 maja, 07:05

   Bo kogo nie zapytam to od igły jak najdalej, chyba jakas propaganda, a Ktos prY tym niezly hajs robi, wstrzykujac wode.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 11.06.2021
  GBP 5.2040 złEUR 4.4723 złUSD 3.6759 złCHF 4.1043 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama