Menu

Dzieci w UK dostaną pomoc, by usunąć swoje nagie zdjęcia z sieci

Dzieci w UK dostaną pomoc, by usunąć swoje nagie zdjęcia z sieci
Jest wiele powodów, dla których młoda osoba może wysyłać komuś nagie zdjęcia lub filmy, nie zdając sobie sprawy, że treści te zostaną opublikowane w sieci. (Fot. Getty Images)
Osoby poniżej 18. roku życia, które chcą usunąć swoje nagie zdjęcia lub filmy z internetu, mogą po raz pierwszy zgłosić to za pomocą specjalnego, internetowego narzędzia - informuje BBC.
Reklama
Reklama

Usługa została stworzona przez organizacje charytatywne Internet Watch Foundation (ITW) i Childline.

IWF twierdzi, że istnieje wiele powodów, dla których młoda osoba może wysyłać komuś nagie zdjęcia lub filmy, nie zdając sobie sprawy, że treści te mogą zostać opublikowane w sieci. Może to być uwodzenie, przymus, a niektórzy robią to dla zabawy.

Osoby poniżej 18. roku życia, które obawiają się, że ich nagie zdjęcie jest dostępne online (lub może tam trafić), mogą od teraz oznaczać zakazane treści za pomocą narzędzia Report Remove na stronie internetowej NSPCC Childline.

Jeśli zdjęcie lub wideo pojawiło się już w sieci, należy udostępnić adres URL, a organizacja charytatywna przeanalizuje materiał. Jeśli okaże się, że fotografie łamią prawo, IWF będzie starał się je usunąć.

Jednak jeżeli treść nie pojawiła się jeszcze w internecie, ale dana osoba obawia się, że tak się stanie, organizacja charytatywna może utworzyć "cyfrowy odcisk palca" dla zdjęcia (tzw. hash), który zostanie udostępniony firmom technologicznym i organom ścigania na całym świecie, aby zapobiec przesłaniu i udostępnieniu fotografii czy filmu.

Młodzi ludzie mogą zgłaszać zdjęcia anonimowo, o ile zweryfikują swój wiek; mogą też zostawić swoje dane i uzyskać wsparcie od Childline. Każdy, kto składa raport, powinien otrzymać informację zwrotną w ciągu jednego dnia roboczego.

Aby uzyskać pomoc, dzieci mogą skontaktować się z przeszkolonym doradcą Childline pod numerem 0800 1111 lub za pośrednictwem czatu internetowego 1-2-1.

Czytaj więcej:

Strony dla dorosłych zarabiają krocie na zemście byłych partnerów

Większość ofiar przemocy domowej w UK "nękana przez telefon"

Na Wyspach rośnie skala "porno zemsty". Winny koronawirus

Grożenie publikacją intymnych zdjęć będzie w UK przestępstwem

UK: Ponad 8 000 przypadków "niewłaściwych zachowań seksualnych" w szkołach

Rząd UK wprowadza nowe przepisy dotyczące bezpieczeństwa online

  Komentarze
  • Zocha
   24 czerwca, 12:19

   Od kiedy dzieci same mogą się zgłaszać do organizacji bez wiedzy rodziców? Zamieszczanie nagich fotek i filmów to przestępstwo. Niema znaczenie że to był żart, i tak będzie dochodzenie........

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 30.07.2021
  GBP 5.3681 złEUR 4.5731 złUSD 3.8410 złCHF 4.2444 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama