Menu

Dublińska willa hrabiego Markiewicza wystawiona za 2,5 mln euro

Dublińska willa hrabiego Markiewicza wystawiona za 2,5 mln euro
Willa uchodzi za jeden z najpiękniejszych budynków w okolicy. (Fot. MyHome.ie)
Willa hrabiostwa Markiewiczów - polskiego malarza i bohaterki Powstania Wielkanocnego - jest do nabycia za 2,5 mln euro. To najbardziej elegancki dom na Frankfort Avenue w Rathgar - komentuje 'Irish Times'.
Reklama

Małżeństwo przeprowadziło się do miejskiej willi w 1903 roku - 3 lata po ślubie. Wraz z mariażem Constance Gore-Booth zyskała tytuł hrabiny, a dom wniosła w posagu. Para zamieszkała z synem Kazimierza Dunina-Markiewicza - Stanisławem - oraz ich córką Meave.

Para silnie zaangażowała się w życie artystyczne Dublina i zaprzyjaźniła się z takimi postaciami jak Walter Osborne, John Butler Yeats, czy Sarah Purser.

“Dom musiał być miejscem spotkań bohemy” - komentuje dziennik.

Wybudowana w 1850 roku miejska willa miała typowy układ dla takich nieruchomości: 4 duże pokoje na piętrze i 4 kolejne na parterze. Z czasem dobudowano tu skrzydło z formalną jadalnią.

Dom stoi na 0,3 akrach terenu i zajmuje 260 m. kw. Dawniej z tyłu ogrodu znajdowały się stajnie, a dziś garaże na 3 auta.

Ostatnio 1 Frankfort Avenue zmienił właściciela w 1995 roku. Choć dom był w kiepskim stanie, walczyło o niego 8 nabywców. Ostatecznie został sprzedany za £212 tys.

Obecnie agencja Lisney oferuje pięknie odrestaurowaną willę za €2,5 mln.

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 02.06.2020
  GBP 4.933 złEUR 4.390 złUSD 3.930 złCHF 4.102 zł

  Sport


  Sport

  Reklama