Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Drugi dzień strajku na hiszpańskich lotniskach

Drugi dzień strajku na hiszpańskich lotniskach
Na hiszpańskich lotniskach zapanował prawdziwy chaos. (Fot. Getty Images)
Dziesiątki lotów zostało od wczoraj odwołanych na kilku hiszpańskich lotniskach w następstwie prowadzonego strajku personelu naziemnego. Protest zainicjowali członkowie Głównego Związku Pracowników (UGT).
Reklama

Największe problemy panują na lotnisku El Prat w Barcelonie, gdzie w efekcie protestu, który zakończy się dopiero dziś w nocy, odwołano już ponad 100 rejsów. Najwięcej z nich obsługują linie Vueling oraz Iberia.

Z szacunków organizatorów strajku wynika, że w proteście na barcelońskim lotnisku bierze udział około 70 proc. osób, które miały pojawić się w pracy.

Kontynuowany dziś strajk personelu naziemnego, m.in. jednej ze spółek wchodzących w skład grupy Iberia, zostanie wznowiony 30 i 31 sierpnia. Przedłużenie rozpoczętego wczoraj strajku potwierdzili już pracownicy personelu naziemnego m.in. na lotniskach w Madrycie, Barcelonie oraz Bilbao.

Wiele lotów pozostaje dziś odwołanych. (Fot. Getty Images)

Operatorzy lotniczy zarzucają protestującym, że celowo wybrali na strajk końcówkę sierpnia, aby doprowadzić do chaosu komunikacyjnego na hiszpańskich lotniskach wraz z masowymi powrotami turystów z urlopów.

Głównym powodem strajku personelu naziemnego hiszpańskich lotnisk jest żądanie poprawy warunków pracy. Domagają się oni m.in. ograniczenia liczby godzin pracy w terminalach towarowych, a także stałych umów o pracę dla wszystkich zatrudnionych.

Wśród innych warunków oczekiwanych przez związkowców jest m.in. zakup nowych pojazdów do pracy na lotnisku, wyposażonych w napęd elektryczny, a także wprowadzenie rozwiązań redukujących liczbę wypadków przy pracy.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 13.09.2019
  GBP 4.870 złEUR 4.340 złUSD 3.912 złCHF 3.961 zł

  Sport


  Reklama