Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Dorian dotarł do Kanady: Połamane drzewa, brak prądu, paraliż komunikacyjny

Dorian dotarł do Kanady: Połamane drzewa, brak prądu, paraliż komunikacyjny
Dorian ma przesuwać się dalej na północ w kierunku Wyspy Księcia Edwarda, a dzisiaj ma osiągnąć Nową Fundlandię. (Fot. Getty Images)
Huragan Dorian, który zabił na Bahamach co najmniej 43 osoby, zaatakował wczoraj atlantyckie wybrzeża Kanady łamiąc drzewa, zrywając linie energetyczne i dezorganizując komunikację. Szybkość wiatru wynosi obecnie ok. 150 km/godz. Dotychczas nie ma informacji o ofiarach.
Reklama

Żywioł przewrócił m. in. dźwig budowlany w śródmieściu Halifaxu, stolicy prowincji Nowa Szkocja. Już ponad 300 tys. mieszkańców tej prowincji zostało pozbawionych prądu.

Lokalne władze wezwały wszystkie osoby zamieszkałe w pobliżu wybrzeży, aby zapobiegawczo ewakuowały się w głąb lądu. Oko huraganu przeszło nad rejonem Halifaxu ok. godz. 18:00 czasu lokalnego (godz. 23:00 czasu GMT).

Kanadyjski minister bezpieczeństwa publicznego i ds. sytuacji nadzwyczajnych Ralph Goodale poinformował na Twitterze, że rząd skieruje wojsko do pomocy w usuwaniu skutków ataku huraganu.

Na Bahamach ludzie zostali bez dachu nad głową. (Fot. Getty Images)

Według prognoz, Dorian ma przesuwać się dalej na północ w kierunku Wyspy Księcia Edwarda, a dzisiaj ma osiągnąć Nową Fundlandię.

Wcześniej Dorian spustoszył Bahamy będąc huraganem 5. najwyższej kategorii w skali Saffira-Simpsona, z szybkością wiatru dochodzącą do 350 km/godz. Liczba potwierdzonych ofiar śmiertelnych wynosi 43 osoby, ale władze obawiają się, że będzie znacznie wyższa.

Fale sztormowe osiągały na Bahamach wysokość ponad 7 metrów. Żywioł spowodował olbrzymie powodzie. Uszkodzonych. lub całkowicie zniszczonych, zostało około 13 tysięcy domów. 

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 23.09.2019
  GBP 4.972 złEUR 4.389 złUSD 3.998 złCHF 4.040 zł

  Sport


  Reklama