Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Donald Tusk spotka się w niedzielę z premierem Wielkiej Brytanii

Donald Tusk spotka się w niedzielę z premierem Wielkiej Brytanii
Tuskowi we Francji będą towarzyszyć eksperci i urzędnicy KE. (Fot. Getty Images)
Szef Rady Europejskiej Donald Tusk spotka się w niedzielę na marginesie szczytu G7 we francuskim Biarritz z premierem Wielkiej Brytanii Borisem Johnsonem - podały służby prasowe Rady UE.
Reklama

Tusk będzie jedynym przedstawicielem UE na G7. Ma to związek z koniecznością odwołania wyjazdu przez szefa Komisji Europejskiej Jean-Claude'a Junckera, który przechodzi rekonwalescencję po operacji w Luksemburgu.

Jutro przewodniczący Rady Europejskiej będzie rozmawiał z głównym negocjatorem ze strony unijnej ds. Brexitu Michelem Barnierem. Komisja Europejska podała, że Tuskowi we Francji będą towarzyszyć eksperci i urzędnicy KE. Nie będzie wśród nich jednak Barniera.

Johnson domaga się renegocjacji umowy dotyczącej Brexitu, proponując zastąpienie mechanizmu awaryjnego dla Irlandii Północnej (ang. backstop) zobowiązaniem do wprowadzenia alternatywnych rozwiązań przed końcem okresu przejściowego.

Na początku tygodnia wysłał list w tej sprawie do Tuska z kopią do KE i unijnych stolic, ale jego propozycje zostały odrzucone. Wielka Brytania powinna opuścić UE 31 października.

 

  Komentarze


  • Typ
   22 sierpnia, 07:58

   Junker miał przeszczep wątroby ale trzustka siadla ilezy w szpitalu9

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 18.09.2019
  GBP 4.895 złEUR 4.342 złUSD 3.932 złCHF 3.950 zł

  Sport


  Reklama