Menu

Donald Tusk spotka się w niedzielę z premierem Wielkiej Brytanii

Donald Tusk spotka się w niedzielę z premierem Wielkiej Brytanii
Tuskowi we Francji będą towarzyszyć eksperci i urzędnicy KE. (Fot. Getty Images)
Szef Rady Europejskiej Donald Tusk spotka się w niedzielę na marginesie szczytu G7 we francuskim Biarritz z premierem Wielkiej Brytanii Borisem Johnsonem - podały służby prasowe Rady UE.
Reklama

Tusk będzie jedynym przedstawicielem UE na G7. Ma to związek z koniecznością odwołania wyjazdu przez szefa Komisji Europejskiej Jean-Claude'a Junckera, który przechodzi rekonwalescencję po operacji w Luksemburgu.

Jutro przewodniczący Rady Europejskiej będzie rozmawiał z głównym negocjatorem ze strony unijnej ds. Brexitu Michelem Barnierem. Komisja Europejska podała, że Tuskowi we Francji będą towarzyszyć eksperci i urzędnicy KE. Nie będzie wśród nich jednak Barniera.

Johnson domaga się renegocjacji umowy dotyczącej Brexitu, proponując zastąpienie mechanizmu awaryjnego dla Irlandii Północnej (ang. backstop) zobowiązaniem do wprowadzenia alternatywnych rozwiązań przed końcem okresu przejściowego.

Na początku tygodnia wysłał list w tej sprawie do Tuska z kopią do KE i unijnych stolic, ale jego propozycje zostały odrzucone. Wielka Brytania powinna opuścić UE 31 października.

  Komentarze
  • Typ
   22 sierpnia 2019, 07:58

   Junker miał przeszczep wątroby ale trzustka siadla ilezy w szpitalu9

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 03.06.2020
  GBP 4.919 złEUR 4.386 złUSD 3.912 złCHF 4.064 zł

  Sport


  Sport

  Reklama

  Brexit - Najważniejsze wiadomości