Menu

Donald Trump opuścił Biały Dom. "Prezydentura była zaszczytem"

Donald Trump opuścił Biały Dom. "Prezydentura była zaszczytem"
Trump w ostatnim locie Air Force One zmierza na Florydę, gdzie w Mar-a-lago ma swój resort. (Fot. Getty Images)
Dzisiaj rano Donald Trump opuścił Biały Dom. W krótkiej pożegnalnej mowie w bazie wojskowej Joint Base Andrews w stanie Maryland odchodzący prezydent USA podziękował najbliższym, oceniając, że prezydentura była dla niego zaszczytem i życzył sukcesów nowej administracji.
Reklama

Przemowę Trumpa poprzedził salut z wojskowych dział. Na miejscu była rodzina odchodzącego prezydenta oraz jego sympatycy. Nie było wiceprezydenta USA Mike'a Pence'a, który - w przeciwieństwie do przywódcy USA - weźmie udział w zaprzysiężeniu na 46. prezydenta Joe Bidena.

W krótkim wystąpieniu Trump podziękował swoim najbliższym. Podkreślał m.in. że udało mu się odbudować amerykańskie wojsko oraz zapewnić szybko szczepionkę na koronawirusa.

W trakcie wchodzenia Trumpa do samolotu, prezydent elekt Joe Biden wraz z małżonką Jill udał się w drogę do katolickiej Katedry św. Mateusza Apostoła w Waszyngtonie, gdzie rozpocznie swój dzień, którego najważniejszym momentem będzie zaprzysiężenie przed Kongresem o godzinie 17:00 czasu GMT.

Trump w ostatnim locie Air Force One zmierza na Florydę, gdzie w Mar-a-lago ma swój resort. W tym stanie na południu USA wyląduje około godzinę przed zaprzysiężeniem Bidena.

Trump w styczniu zobowiązał się do uporządkowanego przekazania władzy, ale do tej pory nie pogratulował swojemu rywalowi i utrzymuje, że w głosowaniu w listopadzie dochodziło do fałszerstw.

Czytaj więcej:

Donald Trump postawiony w stan oskarżenia za "podżeganie do powstania"

Joe Biden zapowiada odwołanie najbardziej kontrowersyjnych decyzji Trumpa

Rzeczniczka Bidena: Utrzymamy restrykcje na przyjazdy z Europy

Donald Trump ułaskawił na koniec 73 osoby

  Komentarze
  • Wyborca
   20 stycznia, 17:40

   Prawdziwego mężczyznę poznaje się nie po tym jak zaczyna, ale po tym jak kończy. No cóż panie Trump,pan nie skończył z klasą.

  • Okay
   20 stycznia, 20:03

   Nie skończył z klasą ale zaczął z klasą? Trump miał robione pod górę od samego początku swojej prezydentury. Podczas której trafił na problem uchodźców oraz pandemię. Stworzył miejsca pracy dla najuboższych oraz klasy średniej lecz wywołując wojnę handlową z Chinami naraził się elitom robiącym biznes z komunistami. Robił wszystko aby to USA wynalazło szczepionkę jako pierwsze (bo kto pierwszy ten zgarnia miliardy dolarów) i tak się stało. Teraz został odsunięty a Joe Biden wjeżdża na białym koniu do białego domu i oznajmia, że będzie leczył Amerykanów. To marionetka bogatych elit.

  • Ultravox2010
   20 stycznia, 20:31

   ppprezydent Duda tez w zalobie.

  • Mistrzunio
   21 stycznia, 01:54

   Trump dzielil nie laczyl. Szatan w ludzkiej skorze patrzyl tylko na swój interest innych ludzi traktujac jak niewolnik ow.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 01.03.2021
  GBP 5.240 złEUR 4.523 złUSD 3.757 złCHF 4.121 zł
  Reklama

  Sport


  Sport

  Reklama
  Reklama