Menu

Dla Brytyjczyków imigranci to już nie problem?

Dla Brytyjczyków imigranci to już nie problem?
Coraz mniej Brytyjczyków uważa imigrację za problem UK. (Fot. Getty Images)
Opinia brytyjskich wyborców na temat imigracji zmieniła się od czasu referendum w sprawie Brexitu. Coraz więcej osób na Wyspach uważa, że imigracja nie jest już palącym problemem Wielkiej Brytanii - wynika z najnowszych badań.
Reklama

Zakończenie swobodnego przepływu osób z Unii Europejskiej do UK było jednym z głównych czynników napędzających kampanię "Leave" w okresie poprzedzającym referendum w czerwcu 2016 roku. Prawie połowa Brytyjczyków wymieniała w tym czasie imigrację i potrzebę ograniczenia liczby imigrantów jako jeden z ich priorytetów.

Mimo że do Brexitu jeszcze nie doszło, a plany rządu dotyczące imigracji wciąż nie zostały ukoronowane, opinia publiczna przesunęła się ku bardziej pozytywnemu spojrzeniu na imigrację" – wynika z badania przeprowadzonego przez Roba Forda dla ośrodka analitycznego The UK in a Change Europe.

"Istnieją przesłanki sugerujące, że migracja może być mniej frapującą kwestią po Brexicie - przynajmniej początkowo" - podkreślił Ford. 

Wyspiarze dostrzegają korzyści wynikające z imigracji? (Fot. Getty Images)

"Obawa o tę kwestię gwałtownie spadła. Brytyjscy wyborcy stali się bardziej świadomi korzyści płynących z migracji, a proponowane przez rząd podejście po imigracji po Brexicie lepiej pasuje do priorytetów wyrażanych przez wyborców" – zauważył Ford.

Ford przeanalizował raport IPSOS MORI z ostatnich dwóch lat. Wynika z niego, że liczba osób uznających imigrację za jeden z najważniejszych problemów Wielkiej Brytanii zmniejszyła się o połowę – informuje Express.co.uk.

Z pierwszego badania przeprowadzonego przed referendum w sprawie Brexitu wynikało, że zdaniem 45% ankietowanych imigracja jest jedną z najpoważniejszych kwestii, z którymi rząd musi się zmierzyć.

Z kolei drugi sondaż, już po referendum, wykazał, że mniej niż 20 procent ankietowanych przez Ipsos MORI, nadal uważa imigrację za jeden z najważniejszych problemów UK.

 

  Komentarze


  • Orest
   27 stycznia, 15:51

   Nagle tak zapałali sympatią do emigrantów z Europy śr-wsch...? Chyba nie-to czysty pragmatyzm.Od czasu referendum z wysp wyjechało sporo ludzi.Zaczęły się braki kadrowe w wielu firmach i zakładach produkcyjnych.Ofert pracy jest sporo,ale w 95% za minimalne stawki godzinowe.Na te tylko godzą się Rumuni,którzy stanowią większość pracowników agencyjnych i nie tylko we fabrykach,magazynach,przetwórniach itp.Sporo z nich nie rozmawia i nie rozumie angielskiego,ale firmy wspomagają się nimi by funkcjonować.Kuzynka pracuje w warehouse koło Ollerton i tam pracuje masa tychże - w większości bez języka.

  • Jan
   27 stycznia, 18:11

   Cameron odszedl i wszystko sie zmienilo. To byl podobno najgorszy premier w historii uk.

  • Patyk
   27 stycznia, 21:46

   Ale dla imigrantow w uk anglicy to nadal problem, wiec ten tego he.

  • Do Janek Lasica
   28 stycznia, 08:39

   100% racji w tym co piszesz.
   Niektórzy niestety swoja godnosc sprzedali za funty bo tu ich stac na to I tamto... udaja, ze nic sie nie dzieje I nadal wierza w zabobony jak to w Polsce zle...
   Niektórzy nic tu nie maja ale nadal teoretyzuja co mogli by tu kupic a czego by nie mogli w Polsce, jakos sie trzeba pocieszac:)
   Zeby nie mówic zbyt krytycznie, Anglia byla kiedys na prawde fajnym krajem gdzie mozna bylo zarobic I poznac ciekawych ludzi ale to juz przeszlosc teraz atmosfera jest zatruta tym calym brexitem I niechecia do nas. Nagle nas lubia bo brakuje pracowników I tyle...

  • Anna
   28 stycznia, 09:36

   Janek Lasica masz racje, to prawda, naiwni sa ci co wierza w ich przyjazn i usmiech
   y, sama sie przekonalam wiele razy i maja prawo tak myslec, sa u siebie i oni decyduja kogo chca.

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 18.10.2019
  GBP 4.967 złEUR 4.284 złUSD 3.850 złCHF 3.897 zł

  Sport


  Reklama