Menu

Dla Brytyjczyków imigranci to już nie problem?

Dla Brytyjczyków imigranci to już nie problem?
Coraz mniej Brytyjczyków uważa imigrację za problem UK. (Fot. Getty Images)
Opinia brytyjskich wyborców na temat imigracji zmieniła się od czasu referendum w sprawie Brexitu. Coraz więcej osób na Wyspach uważa, że imigracja nie jest już palącym problemem Wielkiej Brytanii - wynika z najnowszych badań.
Reklama

Zakończenie swobodnego przepływu osób z Unii Europejskiej do UK było jednym z głównych czynników napędzających kampanię "Leave" w okresie poprzedzającym referendum w czerwcu 2016 roku. Prawie połowa Brytyjczyków wymieniała w tym czasie imigrację i potrzebę ograniczenia liczby imigrantów jako jeden z ich priorytetów.

Mimo że do Brexitu jeszcze nie doszło, a plany rządu dotyczące imigracji wciąż nie zostały ukoronowane, opinia publiczna przesunęła się ku bardziej pozytywnemu spojrzeniu na imigrację" – wynika z badania przeprowadzonego przez Roba Forda dla ośrodka analitycznego The UK in a Change Europe.

"Istnieją przesłanki sugerujące, że migracja może być mniej frapującą kwestią po Brexicie - przynajmniej początkowo" - podkreślił Ford. 

Wyspiarze dostrzegają korzyści wynikające z imigracji? (Fot. Getty Images)

"Obawa o tę kwestię gwałtownie spadła. Brytyjscy wyborcy stali się bardziej świadomi korzyści płynących z migracji, a proponowane przez rząd podejście po imigracji po Brexicie lepiej pasuje do priorytetów wyrażanych przez wyborców" – zauważył Ford.

Ford przeanalizował raport IPSOS MORI z ostatnich dwóch lat. Wynika z niego, że liczba osób uznających imigrację za jeden z najważniejszych problemów Wielkiej Brytanii zmniejszyła się o połowę – informuje Express.co.uk.

Z pierwszego badania przeprowadzonego przed referendum w sprawie Brexitu wynikało, że zdaniem 45% ankietowanych imigracja jest jedną z najpoważniejszych kwestii, z którymi rząd musi się zmierzyć.

Z kolei drugi sondaż, już po referendum, wykazał, że mniej niż 20 procent ankietowanych przez Ipsos MORI, nadal uważa imigrację za jeden z najważniejszych problemów UK.

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 05.06.2020
  GBP 4.956 złEUR 4.444 złUSD 3.922 złCHF 4.095 zł

  Sport


  Sport

  Reklama

  Brexit - Najważniejsze wiadomości