Menu

Deliveroo chce rozdawać jedzenie bezdomnym w Londynie

Deliveroo chce rozdawać jedzenie bezdomnym w Londynie
Deliveroo chce wesprzeć bezdomnych w brytyjskiej stolicy. (Fot. Getty Images)
Deliveroo chce zapewnić londyńskim bezdomnym regularne, ciepłe posiłki - poinformował dziś gigant na rynku dostawców jedzenia. W tym celu nawiązano już współpracę z organizacją charytatywną Salvation Army, która pomoże w dystrybucji żywności.
Reklama

Początkowo Deliveroo zamierza skupić się na dowozie jedzenia do schronisk ulokowanych w północnym i wschodnim Londynie. Do końca roku program ma być jednak rozszerzony na całą stolicę.

Przygotowaniem posiłków dla osób bez dachu nad głową zajmą się restauracje Deliveroo Editions w Swiss Cottage i Blackwall - poinformowano.

Deliveroo to obecnie jedna z najpopularniejszych aplikacji do zamawiania jedzenia w Wielkiej Brytanii. (Fot. Getty Images)

Posiłki będą dowożone do takich schronisk jak Cambria House na Camden czy Riverside Complex w Westferry. Wszystkie placówki są prowadzone przez Salvation Army - oferują one bezdomnym m.in. zakwaterowanie, porady, szkolenia i coaching.

Według ostatnich danych, liczba bezdomnych na ulicach Londynu wzrosła niemal o jedną trzecią w ciągu zaledwie roku. Obecnie aż 25 procent wszystkich osób bez dachu nad głową w Wielkiej Brytanii znajduje się w brytyjskiej stolicy. 

"Robimy wszystko, co w naszej mocy, aby aktywnie wesprzeć naszą lokalną społeczność" - przekazał dyrektor zarządzający Deliveroo w Wielkiej Brytanii Dan Warne.

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 10.07.2020
  GBP 4.994 złEUR 4.474 złUSD 3.965 złCHF 4.210 zł

  Sport


  Sport

  Reklama