Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Deliveroo chce rozdawać jedzenie bezdomnym w Londynie

Deliveroo chce rozdawać jedzenie bezdomnym w Londynie
Deliveroo chce wesprzeć bezdomnych w brytyjskiej stolicy. (Fot. Getty Images)
Deliveroo chce zapewnić londyńskim bezdomnym regularne, ciepłe posiłki - poinformował dziś gigant na rynku dostawców jedzenia. W tym celu nawiązano już współpracę z organizacją charytatywną Salvation Army, która pomoże w dystrybucji żywności.
Reklama

Początkowo Deliveroo zamierza skupić się na dowozie jedzenia do schronisk ulokowanych w północnym i wschodnim Londynie. Do końca roku program ma być jednak rozszerzony na całą stolicę.

Przygotowaniem posiłków dla osób bez dachu nad głową zajmą się restauracje Deliveroo Editions w Swiss Cottage i Blackwall - poinformowano.

Deliveroo to obecnie jedna z najpopularniejszych aplikacji do zamawiania jedzenia w Wielkiej Brytanii. (Fot. Getty Images)

Posiłki będą dowożone do takich schronisk jak Cambria House na Camden czy Riverside Complex w Westferry. Wszystkie placówki są prowadzone przez Salvation Army - oferują one bezdomnym m.in. zakwaterowanie, porady, szkolenia i coaching.

Według ostatnich danych, liczba bezdomnych na ulicach Londynu wzrosła niemal o jedną trzecią w ciągu zaledwie roku. Obecnie aż 25 procent wszystkich osób bez dachu nad głową w Wielkiej Brytanii znajduje się w brytyjskiej stolicy. 

"Robimy wszystko, co w naszej mocy, aby aktywnie wesprzeć naszą lokalną społeczność" - przekazał dyrektor zarządzający Deliveroo w Wielkiej Brytanii Dan Warne.

 

  Komentarze


  • Hmm
   12 czerwca, 11:26

   Czyli za kazdy posilek wpisuja sobie wydatek powiedzmy £5,a potem wrzucaja w koszty,kiedy wyprodukowanie takiego posilku moze bedzie z £1,i podejrzewam ze wolontariusze zajma sie dystrybucja/dowozem,czyli dostawa za darmo.Fajnie byc duza firma.

  • Lul
   12 czerwca, 11:37

   Tyle bezdomnych.Dzieki Rado,moze przyjedzie wiecej :)

  • SPRAWIEDLIWY
   12 czerwca, 16:17

   Populacja podszywających się pod prawdziwych bezdomnych zacznie wzrastać. Dziękujemy Deliveroo...

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 23.08.2019
  GBP 4.805 złEUR 4.357 złUSD 3.937 złCHF 3.988 zł

  Sport


  Reklama