Menu

Dar Młodzieży wpłynął do Panamy

Dar Młodzieży wpłynął do Panamy
Dar Młodzieży zacumował w Panamie. (Fot. Facebook/Embajada de Polonia en Panamá)
Żaglowiec Dar Młodzieży, uczestniczący w Rejsie Niepodległości, dotarł wczoraj do Panamy, gdzie rozpoczęły się Światowe Dni Młodzieży. Polska młodzież, która brała udział w kolejnych etapach rejsu, spotka się z przybywającym w środę papieżem Franciszkiem.
Reklama

Rejs Niepodległości trwa od 20 maja 2018 roku. Na jego trasie były 22 porty w 18 państwach. Na wszystkich etapach rejsu dookoła świata uczestniczyło tysiąc młodych osób z całej Polski. Obecnie wszyscy czekają już w Panamie na papieża.

Dzisiaj, czyli dniu przylotu Franciszka, uczestnicy rejsu wraz z innymi polskimi pielgrzymami spotkają się na uroczystościach Dnia Polskiego, przygotowanego wspólnie z Krajowym Biurem Organizacyjnym ŚDM w rejonie Albrook Mall. Mszę odprawi tam prymas Polski abp Wojciech Polak, a następnie odbędzie się koncert z udziałem polskich artystów.

Uczestnicy Rejsu Niepodległości wezmą udział w najważniejszych wydarzeniach Światowych Dni Młodzieży, które w niedzielę zakończy papieska msza.

20 czerwca 2018 roku na zakończenie audiencji generalnej w Watykanie grupa uczestników Rejsu Niepodległości spotkała się z papieżem i przekazała mu replikę Daru Młodzieży, a także zaprosiła go na pokład żaglowca, gdy będzie w Panamie. Jedna z uczestniczek rejsu powiedziała wtedy watykańskim mediom: "Byłoby to naprawdę wspaniałe, gdyby papież zagościł na polskim żaglowcu”.

Wcześniej Franciszek pozdrowił młodych żeglarzy zwracając się w czasie audiencji do pielgrzymów z Polski.

Rejs Niepodległości zorganizowano w ramach obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Rejs odbywa się pod patronatem Prezesa Rady Ministrów.

Z Panamy Dar Młodzieży weźmie kurs na Kartagenę w Kolumbii. Następnie popłynie do Miami, Ponta Delgada na Azorach i Londynu. Do Gdyni powróci 28 marca.

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 23.10.2020
  GBP 5.061 złEUR 4.577 złUSD 3.866 złCHF 4.273 zł

  Sport


  Sport

  Reklama