Menu

"DGP": O czym nie porozmawiasz na Facebooku

"DGP": O czym nie porozmawiasz na Facebooku
Zmiany mają na celu ochronę najmłodszych użytkowników internetu. (Fot. Getty Images)
Koniec internetowych porad mówiących, jak się okaleczać, głodzić czy popełnić samobójstwo. Facebook zapowiada głęboką kontrolę takich treści, a polskie organy szukają rozwiązań - donosi 'Dziennik Gazeta Prawna'.
Reklama

Jak wskazała gazeta, tylko od kwietnia do czerwca tego roku Facebook interweniował 1,5 mln razy w sprawie treści dotyczących samobójstw i samookaleczeń. W tym czasie na Instagramie było ponad 800 tys. takich sytuacji – wynika z danych opublikowanych przez internetowego giganta.

Firma chce w związku z tym zaostrzyć politykę dotyczącą prezentacji skutków samookaleczeń, wykluczyć tego typu treści z sekcji Explore w Instagramie, zaostrzyć zasady dotyczące treści promujących zaburzenia odżywiania. Zamierza również głębiej przyjrzeć się temu, w jaki sposób ludzie rozmawiają w mediach społecznościowych o samobójstwach. Na razie, w ramach prewencji, publikuje na swoich stronach przeznaczonych dla polskich użytkowników numer Telefonu Zaufania dla Dzieci i Młodzieży – 116 111.

Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży w Polsce otrzymuje rekordową liczbę zgłoszeń. (Fot. Getty Images)

"18 kontaktów każdego dnia w związku z myślami samobójczymi. Osiem – w związku z działaniami autodestrukcyjnymi, takimi jak cięcie się, przypalanie, wyrywanie włosów, czyli z wyrządzaniem sobie krzywdy po to, by wyciszyć wewnętrzny lęk i napięcie" – informuje Lucyna Kicińska, koordynatorka Telefonu przy Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, pytana o skalę zjawiska w kraju.

"Jeszcze cztery lata temu takich kontaktów było 2–3 dziennie. Wzrost jest więc olbrzymi. W całym 2018 r. ten telefon odebrano ponad 98 tys. razy. Do tego trzeba dodać prawie 10 tys. wiadomości wysłanych przez stronę WWW" - dowiadujemy się.

  Komentarze
  • 20002
   18 września 2019, 13:01

   No tak, bo do tej POry zajeci byli skutecznym zwalczaniem normalnosci.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 14.07.2020
  GBP 4.958 złEUR 4.492 złUSD 3.957 złCHF 4.212 zł

  Sport


  Sport

  Reklama